رقابت ملی «نقش عشق» نفرات برتر خود را شناخت

03:220

آیین اختتامیه و اهدای جوایز رقابت ملی نقاشی آبرنگ عاشورایی با عنوان «نقش عشق» در اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این مراسم که در ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۲۲ آذرماه با حضور اساتید نقاشی آبرنگ و استاد کوروش اصلانی داور این رقابت و احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان در گالری تماشای عمارت سعدی برگزار شد، نفرات برگزیده این رقابت معرفی و تجلیل شدند.

آزاده کوفگر مدیر واحد تجسمی حوزه هنری استان اصفهان به تشریح اهداف برگزاری این رویداد پرداخت و گفت: این رویداد با هدف ایجاد فضای هم‌افزایی فرهنگی و تبادل دانش رویداد «نقش عشق» با هدف پاسداشت فرهنگ عاشورایی و تأثیر آن بر ظهور منجی و به تصویرکشیدن آداب و رسوم و آیین‌های عزاداری محرم و اماکن متبرکه و ثبت آیین‌های سنتی برای انتقال به نسل‌های آینده برگزار شد.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به ایجاد فضای هم‌افزایی و تعامل فرهنگی اجتماعی و تبادل دانش و مهارت در بین هنرمندان آبرنگ و زمینه‌سازی برای خلق اثر در زمینه فرهنگ عاشورا و انتظار نام برد.

کوفگر تأکید کرد: این فراخوان در شهریور ۱۴۰۰ اعلام شد و در دو مرحله برگزار شد که در مرحله اول ۶۰ اثر به دست ما رسید که از آن میان بیست اثر برای مرحله دوم انتخاب شد و از میان ۲۰ اثر انتخابی، ۵ اثر به عنوان آثار نهایی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

سپس کوروش اصلانی نماینده هیئت داوران مسابقه «نقش عشق» ضمن تشکر از عزیزانی که با موضوع محرم نقاشی کشیده‌اند و در این فراخوان شرکت کردند، گفت: توصیه دارم در این روزگار بی‌پروا باشید و نترسید و ارزش‌ها را با رفتارهای خود صیانت کنید.

وی افزود: نگران نباشید و ارزش‌ها را حفظ کنید ما هر چه داریم از محرم داریم و باید قدر دانست و خوشحال باشید که لایق بودید و توانستید در مسیر این مکتب حرکت کنید و قدم بزنید.

در ادامه احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان به کسانی که موفق به شرکت در این حرکت عاشورایی شدند تبریک گفت و افزود: تبریک من بیشتر بدان جهت است که شما هنرمندان توانستید در اتفاق پاک و زلالی که از ۱۴۰۰ سال پیش جریان دارد و هنوز هم هیچ خدشه‌ای بر آن وارد نشده است و تا زمان ظهور امام زمان (عج) نیز ادامه خواهد داشت شرکت کنید و مؤثر باشید.

وی تصریح کرد: این رویداد نخستین اتفاق هنری در زمینه نقاشی آبرنگ با موضوع عاشورایی بود، و امیدواریم این اتفاق با حضور خیرین و اساتید و هنرمندان باز هم ادامه داشته باشد.

نوری ایده اولیه این فراخوان را از استاد کوروش اصلانی دانست و تصریح کرد: در اینجا تشکر می‌کنم از استاد اصلانی، استاد رضابدرالسماء و مهندس مرتضی بخردی که زحمت زیادی کشیدند.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان خاطرنشان کرد: این اتفاق خوبی است که خیرین حامی یک اتفاق هنری می‌شوند و من این را لطف اهل‌بیت می‌‌دانم و قطعاً آنان خیر این حرکت را در زندگی خودشان می‌بینند.

وی ادامه داد: حوزه هنری استان اصفهان به عنوان یک سازمان فرهنگی هنری از چنین حرکت‌های فرهنگی خیرین که منجر به رشد هنری جامعه می‌شود قدردانی می‌کند.

در پایان سه نفر به عنوان نفرات اول تا سوم و دو نفر شایسته تقدیر شدند. مرجان کوچکی مقام اول، حمیده مفید مقام دوم، و فرهاد طباخیان مقام سوم را کسب کردند. الهام نعمتی و مریم حیدری نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند