رفیعی: در مسیر هنر انقلاب وحدت رمز موفقیت است

01:530

احمد رفیعی‌وردنجانی شاعر معتقد است: رمز موفقیت ما در انقلاب و در جنگ تحمیلی، باهم بودن بود و البته در مسیر هنر انقلاب هم وحدت رمز موفقیت است.

به گزارش ستاد خبری هفته هنر انقلاب، احمد رفیعی وردنجانی شاعر استان چهارمحال و بختیاری گفت: مهم‌ترین چالش این روزهای هنر انقلاب اسلامی قطب‌سازی‌ها و تفکیک‌هاست، که دشمن هم دنبال همین رخنه‌ها برای نفوذ است. رمز موفقیت ما در انقلاب و در جنگ تحمیلی، باهم بودن بود و البته در مسیر هنر انقلاب هم وحدت رمز موفقیت است.

رفیعی افزود: شاخصه اصلی هنر انقلاب اسلامی در مسیر حق بودن، حامی مظلوم بودن و ظلم‌ستیز بودن است.

وی اظهار داشت: تلاش برای مستقل کردن هنر انقلاب اسلامی در ژانری مستقل، پسندیده نیست. باید مجموعه هنرها، روحیه انقلابی داشته باشند. رمز موفقیت هنر انقلاب اسلامی نفوذ در همه عرصه‌های هنری است. تفکیک و انشقاق آفت است.

رفیعی، پویایی هنر انقلاب اسلامی نسبت به سال‌هایی که از انقلاب گذشته را کافی ارزیابی نکرد و گفت: هنر متعهد وحدت‌آفرین است، شاید مهم‌ترین اصل فراموش شده هنر متعهد وحدت‌آفرینی است.

این شاعر موفق و انقلابی استان افزود: هنر انقلاب اسلامی از طرف مردم مورد اقبال قرار گرفته است، ولی موفقیت صد درصدی وجود نداشته است، چراکه اگر وجود داشت نباید اینقدر نگران نفوذ ریزآفت‌های استکبار جهانی باشیم.

رفیعی، توفیق در کشف و پرورش استعدادهای جوان هنرمندان انقلاب اسلامی را کم ارزیابی کرد و گفت: هنر انقلاب به عنوان هنر مطالبه‌گر به میزان بسیار کمی موفق بوده که باید بیشتر از سوی مسئولین و نهادهای مختلف هنری هنرمند برای مطالبه‌گری حمایت شود.

وی افزود: معرفی چهره سال هنر انقلاب در صورت معرفی هنرمندان جوان و خلاق می‌تواند در معرفی این هنر میان مردم کمک‌کننده باشد و از نظر بنده کارگردان سریال «گاندو» اکنون یکی از کسانی است که برای چهره سال هنر انقلاب باید معرفی شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند