رسیدن به توسعه پایدار نیازمند توجه ویژه به مسئله فرهنگ است

03:000

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان رسیدن به توسعه پایدار را نیازمند در توجه به مسئله فرهنگ عنوان کرد و گفت: فرهنگ باید همواره در اولویت تمامی فعالیت ها و برنامه های ما باشد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی صبح امروز یکشنبه ۲۵ مهرماه در نشست با شهردار سنندج، ضمن تبریک انتصاب سید انور رشیدی، اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی در دو حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارای ظرفیت‌های خوبی است و این آمادگی وجود دارد تا از این ظرفیت‌ها در راستای کمک به توسعه فرهنگ و هنر در سنندج بهره‌برداری کند.

وی گفت: حوزه هنری استان کردستان به دلیل جلب اعتماد و همراهی اصحاب فرهنگ و هنر، ارتباط و تعامل مناسبی با این قشر دارد و خوشبختانه میزان حضور و مشارکت آنها در فعالیت‌ها و برنامه‌های ما نیز قابل توجه بوده است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: این اعتماد و همراهی سرمایه بسیار خوبی در راستای کمک به توسعه فرهنگ و هنر در شهر سنندج است و شهرداری به عنوان نهاد متولی امور شهر می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند.

وی با بیان اینکه حوزه هنری کردستان زیرساخت‌های خوبی در اختیار دارد، افزود: پردیس سینمایی بهمن سنندج به عنوان یکی از مهم‌ترین اماکن فرهنگی در سطح کشور آماده همکاری و تعامل با شهرداری سنندج است.

مرادی با بیان اینکه زیرساخت اصلی رسیدن به توسعه توجه ویژه به مسئله فرهنگ است، عنوان کرد: زمانی که فرهنگ در یک جامعه رشد و نمو داشته باشد، در نتیجه دیگر بخش‌ها نیز در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می‌گیرند و به همین دلیل شهرداری باید در کنار تمامی فعالیت‌های خود در حوزه‌های عمرانی، اجتماعی و اقتصادی باید توجه به مسئله فرهنگ را نیز در اولویت قرار دهد.

وی با بیان اینکه امروز دیگر وجود پیوست فرهنگی برای تمامی فعالیت‌ها و اقدامات ادارات و سازمان‌های دولتی به یک اصل تبدیل شده است، گفت: توجه به این مهم باعث می‌شود تا شهرداری بتواند به شکل بهتری فعالیت‌های عمرانی و خدماتی خود را در سطح شهر توسعه داده و با کمترین چالش آنها را به سرانجام برساند.

در جریان این نشست شهردار سنندج نیز ضمن تقدیر از خدمات و فعالیت‌های حوزه هنری استان کردستان، گفت: حضور و نقش مؤثر حوزه هنری استان کردستان در فعالیت‌ها و برنامه‌های شاخص و تأثیرگذار فرهنگی در یک دهه اخیر کاملاً مشهود است.

رشیدی افزود: خوشبختانه حوزه هنری در راستای کمک به ارتقاء فعالیت‌های فرهنگی و هنری نقش مهمی داشته و به همین دلیل من به سهم خود از کارهای خلاقه و ابتکاری آقای مرادی در حوزه هنری استان کردستان کمال تقدیر و تشکر را دارم.

وی با بیان اینکه شهرداری آماده همکاری و تعامل مناسب با حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان است، گفت: ما آمادگی داریم تا در راستای کمک به توسعه فرهنگ و هنر در شهر سنندج همکاری نزدیکی با حوزه هنری داشته باشیم.

شهردار سنندج با تأکید بر نقش فرهنگ و هنر در راستای توسعه پایدار شهر، اضافه کرد: یکی از اولویت‌های شهرداری سنندج در این دوره، توجه به پیوست فرهنگی برای فعالیت‌های عمرانی و خدماتی است و این مهم از روز نخست در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: ما آمادگی داریم تا در قالب امضای یک تفاهم‌نامه همکاری، فعالیت‌های مشترکی را با حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان برگزار کنیم و بدون شک این همکاری زمینه‌ساز رشد و ارتقاء مسئله فرهنگ و هنر در کردستان می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند