در افتتاح نمایشگاه تولیدات حوزه هنری لرستان مطرح شد؛
رسالت حوزه هنری، ترویج ارزش‌ها به زبان هنر است

04:000

نمایشگاهی از آثار و تولیدات هنری و مجموعه آثار در حوزه تألیف و نشر حوزه هنری لرستان، افتتاح و مورد بازدید قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این نمایشگاه دستاوردی از مجموعه فعالیت‌های حوزه هنری لرستان در رشته‌های مختلف آفرینش‌های ادبی، هنرهای تصویری، هنرهای تجسمی، موسیقی، ادبیات پایداری و نمایش است که در نگارخانه ماه حوزه هنری استان به نمایش گذاشته شده است.

بازدید نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه

دکتر مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، روز پنج شنبه چهارم آذرماه از حوزه هنری لرستان و امکانات و توانمندی‌های این مرکز بازدید کرد.

نشست با مسئولان واحدهای فرهنگی هنری، بازدید از مجموعه حوزه و امکانات موجود و نمایشگاه آثار و تولیدات هنری از جمله بخش‌های این دیدار بود.

از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در این بازدید می‌توان به بررسی مسائل و مشکلات پیرامون مباحث مختلف فرهنگی هنری، نیازها و ضرورت های موجود در بستر فضای فرهنگی و رسانه بحث و تبادل نظر در خصوص نیازهای فرهنگی استان‌ اشاره کرد.

رسالت حوزه هنری، ترویج ارزش‌ها به زبان هنر است

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت توجه به مقوله فرهنگ و هنر در عرصه‌های مختلف گفت: رسالت اصلی حوزه هنری، ترویج ارزش ها، باورها و نمادهای دینی و انقلابی به زبان هنر است.

ویسکرمی با بیان اینکه زبان هنر زبان مشترک همه انسان‌هاست، تصریح کرد: هنر، امکان، فرصت، ظرفیت و ابزار است و باید از این بستر به بهترین شیوه برای بیان مفهوم ارزش‌ها بهره برد.

وی با بیان اینکه انتظار از حوزه هنری به عنوان یک نهاد انقلابی بسیار بالاست، از دست‌اندرکاران مجموعه خواست تا در زمینه معرفی هر چه بیشتر تولیدات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی هنری به جامعه و آشنایی بیشتر اقشار با این مجموعه انقلابی تلاش بیشتری صورت گیرد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: دلیل حضور بنده در حوزه هنری، اهمیت فعالیت‌های فرهنگی هنری و تأثیر بسزای آن در جامعه است.

وی با اشاره به تأثیر فعالیت‌های هنری در اشتغال‌زایی جوانان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های درست می‌توان از هنر در توسعه اشتغال‌زایی نیز بهره برد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تولیدات موفق هنری بیان داشت: از جمله می‌توان به موسیقی حماسی «دایه دایه وقت جنگه» اشاره کرد که این اثر یکی از آثار حماسی موسیقی محسوب می‌شود که در دوران دفاع مقدس تأثیر بسزایی در تقویت روحیه رزم و سلحشوری رزمندگان در دوران تحمیلی ایفا کرد.

ویسکرمی با بیان اینکه ضروری است تا رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس و مفاخر فرهنگی هنری استان به زبان هنر در سطح کشور معرفی شوند، افزود: وظیفه هنرمندان در این نهاد انقلابی است تا با فعالیت‌های خود، نام‌آوران، مفاخر و افراد موفق استان و دلاوران عرصه فاع مقدس را به شایستگی در سطح ملی معرفی کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه خیلی کم کار شده و برخی هنوز بزرگان این دیار را به خوبی نمی‌شناسند.

وی در ادامه؛ از هنرمندان و دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ و هنر خواست تا طرح‌های هنری خود را ارائه دهند تا پس از ارزیابی و با تخصیص بودجه فرهنگی؛ زمینه اجرایی شدن آنها بر اساس نیازهای موجود فراهم شود.

رئیس حوزه هنری لرستان نیز در ادامه این نشست ضمن معرفی حوزه هنری لرستان و فعالیت‌های حوزه و نحوه شکل‌گیری آن در خصوص برخی از مطالبات فرهنگی و نیازهای مورد توجه در این بخش همچنین تولیدات استانی مطالب را بیان کرد.

سامان سپهوند ضمن قدردانی از حضور نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نشان از دغدغه‌مندی نماینده و اهمیت ایشان به مسائل فرهنگی هنری بوده و امید است با تلاش‌های ایشان، شاهد تحولات چشمگیری در این عرصه باشم.

در پایان نیز برخی از مسولان واحدهای حوزه هنری مباحثی را در خصوص مشکلات فرهنگی استان و مطالبات موجود بیان کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند