در شب خاطره «کربلایی‌ها»؛
رزمندگان از «عملیات کربلای ۵» روایت می‌کنند

01:280

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی از برگزاری آیین شب خاطره «کربلایی‌ها» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: همزمان با سالگرد عملیات «کربلای ۵» سی‌وسومین آیین شب خاطره حوزه هنری آذربایجان‌شرقی با عنوان «کربلایی‌ها» در تبریز برگزار می شود.

وی افزود: در این مراسم ضمن روایت و خاطره‌گویی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به ویژه رزمندگان عملیات کربلای پنج، از کتاب‌های «معجزنشان» و «سرباز سفید» که توسط حوزه هنری منتشر شده است، رونمایی می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان در ادامه افزود: این مراسم روز چهارشنبه ۲۹ دی ساعت ۱۵:۳۰ در سالن اجتماعات مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

بر این اساس، این آیین با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان، اداره کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس و سایر ارگان های مرتبط برگزار می شود.

عملیات کربلای پنج ۱۹ دی ماه ۶۵ در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد و تا بیست و پنجم اسفندماه همان سال به طول انجامید. نهاد اصلی در این عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و توپخانه هوانیروز ارتش را در کنار خود داشت. بیش از ۳۰ هزار نفر از نیروهای متجاوز عراقی در این عملیات کشته و بیش از ۲ هزار نفر به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند