رحیمی: ویژگی هنر انقلاب، ارائه اصول انقلاب اسلامی با زبان هنر است

02:0010

علی رحیمی کارگردان نمایش معتقد است: استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری، بهترین راه برای انتقال اهداف متعالی انقلاب اسلامی به نسل امروز است.

به گزارش ستاد خبری هفته هنر انقلاب، علی رحیمی کارگردان هرمزگانی عنوان کرد: هنر انقلاب اسلامی دفاع از مظلومان جهان و ستیز با استكبار را سرلوحه كار خود قرار داده و هدف بزرگش هدایت خلق و دعوت مردم به سمت اخلاق حسنه و دور كردن آنان از وسوسه‌های شیطانی است. هنر انقلاب اسلامی تمام ویژگی‌های خود انقلاب و آرمان‌ها و اندیشه‌هایش را داراست.

وی گفت: شهید آوینی به عنوان یک الگو در عرصه هنر انقلابی و دفاع مقدس است؛ چرا که انسانیت، اخلاق و ولایت‌مداری را سرلوحه کار خویش قرار داده بود و دفاع مقدس و معنویت را برای همگان به زیبایی به تصویر کشید.

رحیمی افزود: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ادامه راهشان نه‌ تنها در هفته هنر انقلاب اسلامی، بلکه در طول سال باید سرلوحه دیگر هنرمندان متعهد به اسلام و انقلاب قرار گیرد.

وی بیان کرد: استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری، بهترین راه برای انتقال اهداف متعالی انقلاب اسلامی به نسل امروز است. برای تعالی و رشد هنر انقلاب اسلامی در کشور، نیاز به کشف و تربیت استعدادهای جوان و خلاقی داریم که علاقه‌مند به حضور در عرصه‌های فرهنگی و هنری باشند. جوانان متعهدی که به‌صورت جدی وارد این عرصه می‌شوند، به‌عنوان آینده‌سازان فرهنگی کشور، باید از آموزه‌های لازم در راستای رسیدن به اهداف ارزشمند انقلاب اسلامی بهره‌مند شوند.

رحیمی ادامه داد: هنر انقلاب اسلامی متعلق به شخص خاصی نیست، بلكه روندی است كه از ابتدای انقلاب اسلامی شكل گرفته و گسترش یافته است.

وی گفت: تفکر انقلابی شهید آوینی باید با زبان هنر و رسانه برای مردم و به‌خصوص قشر جوان جامعه بازگو شود، لذا هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت بسیار مناسبی است تا بتوان با اجرای برنامه‌های پرمحتوا و تولید آثار فاخر در زمینه هنر انقلاب اسلامی، به این مهم دست یابیم.

این کارگردان نمایش اظهار کرد: ترویج هنر انقلاب اسلامی می‌تواند در زمینه‌های فرهنگی و هنری دستاوردهای مهمی را برای جامعه داشته باشد و شهید آوینی با نگاه خاص خود توانست یک محتوا و مضمون متعالی از هنر را به جامعه ارائه دهد.

گفتنی‌ است؛ هر ساله، هفته سوم فروردین‌ماه همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، سید شهیدان اهل قلم، به عنوان «هفته هنر انقلاب» نامگذاری شده است که در این ایام طی مراسمی چهره سال هنر انقلاب معرفی می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند