رحمان مجرد مدال افتخار جشنواره‌ عکاسی ژاپن را کسب کرد

01:280

رحمان مجرد هنرمند عکاس، موفق به دریافت مدال افتخار بخش آزاد هشتاد و یکمین جشنواره بین‌المللی عکاسی «آساهی شیمبون» ژاپن شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، برای این دوره از جشنواره تعداد ۱۱۸۴۱ عکس از ۷۷ کشور جهان ارسال شده بود که ۱۱۱ اثر جهت حضور در بخش نمایشگاهی انتخاب و بر اساس آرای هیئت داوران اثر رحمان مجرد عکاس و معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل با عکس «صدای طبیعت» موفق به دریافت مدال افتخار این رویداد شد.

جشنواره بین‌المللی عکس «آساهی شیمبون» یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های عکاسی جهان است که توسط انجمن عکاسی ژاپن و مؤسسه انتشاراتی آساهی شیمبون به‌عنوان دومین روزنامه پرتیراژ جهان، اجرا و در شهرهای توکیو، ناگویا، اوزاکا و سایر شهرهای بزرگ ژاپن برگزار می‌شود.

این رویداد رقابتی هر ساله توسط مؤسسه انتشاراتی آساهی شیمبون و اتحادیه‌ انجمن‌های عکاسی ژاپن در سطح آسیا برگزار می‌شود و طی آن هر سال از بین آثار رسیده تعدادی عکس را برای نمایشگاه و چاپ در کتاب سالانه بر می‌گزیند و سه جایزه‌ ویژه به عکاسان ژاپنی و سه جایزه‌ ویژه‌ دیگر هم به سه عکاس غیر ژاپنی اهدا می‌کند.

نمایشگاه این جشنواره از ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ به مدت یک سال در شهرهای توکیو، ناگویا، اوزاکا و سایر شهرهای بزرگ ژاپن شروع شده است.

گفتنی است، رحمان مجرد متولد ۱۳۶۳ در اردبیل است که بیش از ۱۵ سال در زمینه عکاسی فعالیت و تدریس می‌کند و کسب بیش از ۱۵۰ جایزه ملی و بین‌المللی و حضور در نمایشگاه‌های مختلف از جمله موفقیت‌های اوست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند