کتاب «گربه یواش بگو میو» رونمایی شد؛
رحماندوست: تئوری ادبیات کودک هنوز در کشور ما شکل نگرفته است

02:210

مجموعه شعر کودک «گربه یواش بگو میو» به قلم مریم هاشم‌پور که در نشر مهرک به چاپ رسیده است، با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان رونمایی شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در هفته کتاب و کتاب‌خوانی مراسم رونمایی از کتاب کودک «گربه یواش بگو میو» سروده مریم هاشم‌پور و تصویرگری ویدا کریمی بعداز ظهر چهارشنبه ۲۵ آبان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۳۵ برگزار شد.

در این مراسم جمعی از کودکان و نوجوانان عضو باشگاه نقد ادبی کانون، علی اکبر شیروانی مدیر عامل انتشارات سوره مهر، مسئولان نشر مهرک به همراه مصطفی رحماندوست شاعر برجسته کشورمان، مریم هاشم‌پور شاعر و جمعی از کتاب دوستان حضور داشتند.

در ابتدای مراسم کودکان و نوجوانان باشگاه نقد ادبی که پیش از این کتاب را مطالعه کرده بودند با بیانی ساده و شیرین اما موشکافانه به ارائه نقطه‌نظرات خود درباره کتاب پرداختند. به طوری که این نگاه نقادانه و تخصصی اعضای کم سن و سال باشگاه نقد ادبی، تحسین مصطفی رحماندوست را در پی داشت.

در ادامه هاشم‌پور با تقدیر و تشکر از نقطه‌نظرات ارائه شده، به بچه‌ها قول داد در آثار بعدی‌اش از نظرات آن‌ها استفاده کند.

در ادامه رحماندوست با ابراز خرسندی از حضور در میان کودکان و نوجوانان کتابخوان گفت: من درباره کتاب «گربه یواش بگو میو» صحبت نمیکنم چون شما همه آن‌چه را که باید، درباره این کتاب گفتید. تئوری ادبیات کودک هنوز در کشور ما شکل نگرفته و من مطمئن هستم شما عزیزانم این تئوری را به زودی خواهید ساخت.

او در پایان صحبت‌هایش با تبریک به مریم هاشم‌پور برای خلق کتاب «گربه یواش بگو میو» با خنده خطاب به نوجوانان و کودکان حاضر در جلسه گفت: یادم باشد اگر شعر گفتم کاری کنم تا به دست شما نرسد. چون در نقد بسیار خطرناکید!
در ادامه کبری بابایی شاعر و نویسنده در سخنان کوتاهی گفت: از خواندن کتاب بسیار لذت بردم. هاشم‌پور واقعا شاعر است و توانایی بسیار بالایی در ارائه باورپذیر داستان‌ها و شعرهای دنیای کودکان دارد، به طوری که من به عنوان فردی چهل و چند ساله خودم را در دنیای کودکانه شعرهایش قرار می‌دهم و کودک می‌شوم.

بابایی درباره امتیازات قلم هاشم‌پور ادامه داد: در آثار این نویسنده بزرگسال و یا فرد نصیحت کننده‌ای حضور ندارد و مناسبات بزرگسالان هم در آن دیده نمی‌شود. ضمن این که او شیطنت‌ها را جدی می‌گیرد و به مخاطبش احترام می‌گذارد، حتی اگر این مخاطبین بین صفر تا دو سال سن داشته باشند.

در دقایق پایانی مراسم کتاب «گربه یواش بگو میو» با دستان نویسنده و مصطفی رحماندوست رونمایی شد و بچه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۳۵ با کیک منقش به طرح جلد کتاب پذیرایی شدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند