راه یابی طرح مستند فیلمساز شهرکردی به جشنواره «سینما حماسه»

01:190

طرح فیلم مستند حماسه علی مردان خان بختیاری به نویسندگی آرمان قلی پور دشتکی به جشنواره سینما حماسه راه یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح فیلم مستند حماسه علی مردان خان بختیاری به همراه ۱۸ طرح دیگر از بین ۷۷۳ طرح که به دبیرخانه ارسال شده بود به عنوان ۱۹ طرح برگزیده از طرف داوران به جشنواره راه یافتند.

محسن باقری دستگردی افزود: از ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت از  ۱۹ هنرمندی که آثار آنها به جشنواره راه یافته است دعوت به عمل امده تا از بین آنها سه طرح به عنوان طرح های برگزیده انتخاب شود.

وی افزود: این رویداد با هدف به تصویر کشیدن نمونه‌های ملی و محلی  حماسه‌ها و قهرمانی‌های حقیقی و اسطوره‌ای معاصر ایران زمین از سوی حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می شود.

باقری اظهار داشت: شیرعلی‌مردان بختیاری  فرزند سردار بی‌بی ‌مریم ، همچون میرزا کوچک‌خان جنگلی و آیت‌الله مدرس از وطن‌خواهان مبارزی بود که ضمن مقابله با عوامل بیگانه و خارجی از مخالفان جدی رضاشاه بود و در نهایت نیز توسط عوامل رژیم پهلوی به زندان قصر افتاد و در روز ۱۷ آذر سال ۱۳۱۳ اعدام شد و به شهادت رسید.

آرمان قلی پور دشتکی هنرمند جوان فیلم ساز استان در هفته هنر انقلاب ۱۴۰۱ از طرف حوزه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان به عنوان چهره برتر سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند