راه‌یابی نمایش خیابانی «فریاد بی صدا» از کردستان به جشنواره «شرهانی» ایلام

01:290

نمایش خیابانی «فریاد بی صدا» باحمایت حوزه هنری استان کردستان به پنجمین جشنواره سراسری «شرهانی» ایلام راه پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شهرام میرزایی مسئول واحد نمایش حوزه هنری کردستان با اعلام این خبر گفت: این نمایش خیابانی به کارگردانی “امیر زارع زاده” به موضوع بمباران شیمیایی حلبچه، سردشت و انفال توسط رژیم بعث عراق پرداخته و در آن سعی شده است تا بخشی از جنایت های رژیم بعثی بر علیه کردها به تصویر درآید.

وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره که از ۲۰ تا ۲۲ اسفند در شهرستان دهلران برگزار می شود از بین ۵۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه بر اساس انتخاب هیئت انتخاب متشکل از سعید خیراللهی، حیدر رضایی و پژمان شاهوردی ۱۱ نمایش از جمله نمایش «فریاد بی صدا» از تولیدات حوزه هنری استان کردستان به بخش نهایی راه پیدا کردند.

میرزایی افزود: مرحله نهایی این جشنواره خیابانی در دو روز ۲۰ و ۲۱ اسفند  با داوری محمود رضا رحیمی، حمید رضا نعیمی و مصطفی کولیوند در محل پارک شقایق دهلران برگزار و نمایش «فریاد بی صدا» شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۷:۳۰ در این محل اجرای خود را به نمایش می گذارد.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کردستان گفت: در این دوره از جشنواره نمایش «انفال شدگانم به کارگردانی مختار محمدی از هنرمندان توانمند مریوانی نیز حضور دارد که این اجرا روز جمعه ساعت ۱۸ در مکان در نظر گرفته شده اجراء می شود.

وی گفت: اختتامیه این جشنواره و معرفی برگزیدگان دوشنبه ۲۲ اسفند در دهلران برگزار می شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند