راه‌اندازی باشگاه سرود حوزه هنری استان اردبیل/ سرپرست مشخص شد

01:360

باشگاه سرود حوزه هنری استان اردبیل راه‌اندازی و رحیم مهدوی به عنوان سرپرست این باشگاه انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل روز سه‌شنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ در نخستین جلسه باشگاه سرود گفت: این باشگاه با هدف استعدادیابی، مخاطب‌شناسی، تربیت هنرمندان متعهد و متخصص در حوزه سرود، سازماندهی گروه‌های سرود و تولید آثار هنری فاخر با مضامین دینی و انقلابی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل با بیان اینکه سرود قابلیت فوق‌العاده‌ای برای بازگو کردن احساسات جمعی و ملی یک قوم و ملت دارد، گفت: به‌طور طبیعی سرود با حماسه و مسائل اجتماعی و جمعی همراه است و در عرصه‌های گوناگون زندگی اجتماعی ورود پیدا کرده است.

رجبی با اشاره به سرود «سلام فرمانده» به عنوان یک سرود جریان‌ساز افزود: سرود می‌تواند در سطح یک ناحیه و کشور رواج یابد و به زبان حال و شعار یک ملت بدل شود. در تاریخ مشاهده می‌کنیم که در جنگها، در شعارهای جنگی از سرود به انحای مختلف استفاده شده است.

وی اضافه کرد: سازماندهی گروه‌های مختلف سرود در سطح استان، شناسایی و استعدادیابی، ارائه مشاوره‌های کارشناسی در تولید آثار هنری، ایده‌یابی برای تولید آثار هنری موسیقیایی با مضامین دینی و انقلابی، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی جهت ارتقاء سطح اعضای باشگاه، حمایت از اعضا برای تولید آثار هنری و توزیع مطلوب و انتشار آثار تولیدی از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی باشگاه سرود حوزه هنری استان اردبیل خواهد بود.

در پایان این جلسه با حکم امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل، رحیم مهدوی سرپرست گروه هنری نورالهدی و از فعالان حوزه سرود استان، سرپرستی این باشگاه را عهده‌دار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند