راهیابی نمایش خیابانی «پروانه‌های منتظر» در یازدهمین دوره تئاتر «صاحبدلان»

01:050

نمایش خیابانی «پروانه‌های منتظر» به کارگردانی پگاه معصومی و نویسندگی «فرزاد لباسی» در یازدهمین دوره تئاتر «صاحبدلان» پذیرفته شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان با بیان اینکه از آثار ارسالی به یازدهمین دوره تئاتر «صاحبدلان» ۳۶ اثر صحنه‌ای و خیابانی پذیرفته شده است، گفت: نمایش خیابانی «پروانه‌های منتظر» با موضوع دفاع مقدس و تولید حوزه هنری استان همدان در بخش تئاتر خیابانی پذیرفته شده است و ۵ اجرای خیابانی در شهر همدان خواهد داشت.

محمدرضا باباخانیان با بیان اینکه «یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان» با محتوای دینی، تولید نمایش‌های فاخر دینی برای اجرا و تولید تله‌تئاتر، تقویت بنیان‌های تئاتر دینی و استمرار بخشیدن به آن در پیکره تئاتر کشور در مهر و آبان امسال برگزار می‌شود، افزود: بهره‌گیری از شیوه‌های خلاقانه در ارتقای نمایش‌های دینی و تبادل تجارب ملی و بین‌المللی هنرمندان در خصوص نمایش‌های دینی در سراسر کشور از اهداف این جشنواره است.

وی ادامه داد: داستان‌های قرآنی، زندگانی و سیره عملی چهارده معصوم (ع) به ویژه پیامبر اسلام (ص) مطابق با اسناد معتبر تاریخی، مضامین فاطمی، مضامین علوی، مضامین عاشورایی، مضامین رضوی، فرهنگ مهدوی، شخصیت‌های شناخته‌شده و مؤثر در تاریخ اسلام، دفاع مقدس و تأثیر شخصیت‌ها و مفاهیم دینی بر زندگی معاصر، به عنوان مهم‌ترین اولویت ‌های موضوعی «یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان» عنوان شده است.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان، مهدی کاموس، مجید اشتیاقی و یدالله وفاداری را داوران بخش تئاتر خیابانی معرفی کرد و گفت: نمایش خیابانی «پروانه‌های منتظر» از تولیدات حوزه هنری استان همدان است که در تولید این اثر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان نیز همیاری داشته است.

گفتنی است، در بخش صحنه‌ای نیز نمایش «گمگشته» به کارگردانی محمدرضا باباخانیان و نویسندگی فرهاد لباسی از همدان در یازدهمین دوره تئاتر «صاحبدلان» پذیرفته شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند