راهیابی دو اثر نمایشی به بخش صحنه‌ای جشنواره استانی تئاتر از قم

01:450

دو نمایش «جویندگان آب» و «خانه ابدیت» از تولیدات حوزه هنری استان قم با موضوع دفاع مقدس، در بخش صحنه‌ای جشنواره استانی تئاتر با ۶ اثر نمایشی دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایش «خانه ابدیت» نوشته محمدرضا آزاد، به کارگردانی سید مصطفی مقیمی و نمایش «جویندگان آب» به کارگردانی و نویسندگی رضا جعفری به  بخش صحنه‌ای بیست و سومین جشنواره استانی تئاتر قم راه‌یافتند.

این دو اثر که توسط باشگاه تئاتر تجربه حوزه هنری قم تولید شده‌اند از ۷ تا ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۱ در جریان جشنواره استانی به روی صحنه خواهند رفت.

نمایش «خانه ابدیت» با بازی سید محمد رضا پیغمبری، هومن پیری، مهدی کاشی و حانیه کیانی، درباره جوانی است که برای فروش خانه پدری خود راهی شهر جنگ‌زده‌ی مهران می‌شود. با ورود به خانه، زمان به گذشته باز می‌گردد و جوان قصه با گذشته‌ی پدر خود که در دوران دفاع مقدس رزمنده بوده، آشنا می‌شود.

دیگر اثر راه‌یافته‌ی حوزه هنری قم به جشنواره با ‌نام «جویندگان آب»، برداشتی آزاد از نمایشنامه «قمقمه‌های ژنرال» نوشته حسن باستانی است. این اثر نمایشی درباره سربازان محاصره شده در جنگ است که برای دستیابی به آب تمام تلاش خود را می‌کنند.

سجاد بخیاری‌زاده، ابراهیم وفایی، علیرضا وفایی، میلاد قره‌داغی، سید محمدرضا پیغمبری و سید مصطفی مقیمی بازیگران نمایش «جویندگان آب» هستند.

بیست و سومین جشنواره تئاتر استانی قم به دبیری اصغر نوبخت در دو بخشِ صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند