راهیابی «خین بس» از یاسوج به بخش رقابتی جشنواره بین المللی امید

01:270

مستند «خین بس» به کارگردانی رضا دانش پژوه و از تولیدات حوزه هنری کهگیویه و بویراحمد به بخش رقابتی اصلی جشنواره بین المللی امید راه یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اکبر آیین مسئول واحد فیلم حوزه هنری استان گفت:  فیلم‌های راه یافته بخش فیلم ملی یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی امید اعلام شدند که مستند «خین بس» از کهگیلویه و بویراحمد در میان عناوین راه یافته حضور دارد.

وی افزود: علی نوری اسکویی، محمد حمزه‌ای و رضا نجاتی فیلم‌های این بخش را در چهار گروه داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن انتخاب کرده‌اند.

آیین تصریح کرد: تعداد آثار دریافتی در بخش های مختلف جشنواره را بالغ بر ۶٢۵٧ اثر اعلام کرد و ٩٢ کشور جهان را متقاضی حضور در جشنواره برشمرد.

وی با اشاره به عوامل تولید بیان کرد: در این مستند تهیه کننده و کارگردان: رضا دانش پژوه؛ دستیار کارگردان : ضرغام عادلی ؛مدیر تولید: خسرو روشناس؛برنامه ریزان : محمد فتحی ،علی خوش رفتار ؛ تدارکات : حبیب اله دارایی؛ پوستر : فاطمه یزدانی ؛ تصویر،تدوین و صداگذاری : رضا دانش پژوه بوده است.

مسئول واحد فیلم حوزه هنری استان اظهار داشت: مستند خین بس روایتی از یک رسم تمام شده است و به نقد مناسبات آن می پردازد که در اقلیم بومی و عشایری کهگیلویه وبویراحمد تولید شده است.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و عکس دانشجویی امید به همت معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر و به دبیری مسعود مکاری در تابستان ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند