با حضور محمدمهدی دادمان؛
رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری معارفه شد

06:000

مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری عصر چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه با حضور رئیس حوزه هنری، میثم مرادی بیناباج معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری، مسئولین استانی و هنرمندان چهارمحال و بختیاری از خدمات حجت‌الله شیروانی رییس سابق حوزه هنری چهارمحال و بختیاری قدردانی و احسان قائدی به‌عنوان رئیس حوزه هنری استان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری عصر چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری، معاون سیاسی امنیتی استانداری، معاون اجتماعی استانداری، مدیرکل صداوسیما استان، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رئیس حوزه علمیه خواهران، جمعی از مسؤلان استانی و هنرمندان رشته های مختلف هنری در شهرکرد برگزار شد.

دادمان: سیمرغ هنر انقلاب باید در آسمان فرهنگ ایران و جهان به پرواز درآید

محمد مهدی دادمان رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی عصر چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تعالی فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی به تلاش همگانی و حضور قشرهای مختلف در کنار حوزه هنری نیاز دارد.

وی افزود: حوزه هنری ارتقای فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی نیازمند توجه، تمرکز و بروز استعدادهای هنری است.

دادمان با اشاره به تفاوت در ظرفیت‌ها و امکانات مادی در دو سوی این نبرد فرهنگی و اشاره به روایت فراتهران در حوزه هنری خاطرنشان کرد: پیروزی ما در گرو اهتمام ورزیدن به استعدادها و ایده‌های غیرمتمرکز و پراکنده در سراسر کشور است.

رئیس حوزه هنری کشور حمایت و پشتیبانی را وظیفه اصلی نهادها دانست و افزود: باید نگاه‌ها و ظرفیت‌ها را به سمت استان‌ها بکشانیم.

دادمان با اشاره به پیشرفت‌های مطلوب چهارمحال و بختیاری و قدردانی از مسئولیت رییس سابق حوزه هنری استان، ابراز امیدواری کرد با تصدی‌گری رییس جدید جوان، پُرتلاش و انقلابی، نسل جدیدی از تحولات فرهنگ و هنر استان آغاز شود.

حجت الله شیروانی رئیس سابق حوزه هنری چهارمحال و بختیاری شامگاه چهارشنبه در این مراسم گفت: در این سال‌ها با تمام مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تمام تلاش حوزه هنری ماندگاری تولیدات هنرمندان استان بود.

وی افزود: از ابتدای مسئولیت سه هدف را ترسیم کردم  ساماندهی نیروی انسانی، اخذ اعتبارات و ساخت ساختمان حوزه هنری استان که روند جذب اعتبارات ساخت ساختمان انجام شده است.

حجت الله شیروانی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مختلف هنری پیشرفت کرده است، عنوان کرد: هنرمندان این استان نجیب، با عاطفه، وطن دوست، ارزشمند و فعال هستند که باید از آن‌ها حمایت شود.

وی ادامه داد: هنرمندان همیشه به منظور توسعه، پیشرفت و تعالی چهارمحال و بختیاری در تلاش بوده اند.

رئیس جدید حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در ادامه این مراسم ضمن تشکر از حسن اعتماد مسؤولان به جوانان در این دوره و قدردانی از فعالیت‌های مدیر سابق حوزه هنری، گفت: با خود عهد کرده‌ام هرگاه تریبونی یافتم، جز برای منافع و مطالبات استانم حرفی نزنم.

وی با تاکید بر اینکه استان چهارمحال و بختیاری در شاخص‌های توسعه‌ای پس از انقلاب جایگاه خوبی در کشور ندارد، ادامه داد: علت این مسئله، دیدگاه مرکزگرا در دولت‌های مختلف است که باعث شده نگاه اولویت‌داری نسبت به مقوله هنر و فرهنگ در استان وجود نداشته‌باشد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اولویت در استان اقتصاد و معیشت است، افزود: در همه دولت‌ها فرهنگ و هنر ذیل سیاست و اقتصاد تعریف می‌شد اما در این دولت ضمن تکیه بر تلاش خود، از دولتمردان نیز خواستاریم عکس این رویه را اتخاذ کنند.

وی با اشاره به عدم وجود سند چشم‌انداز در حوزه فرهنگ و هنر استان، تصریح کرد: سال آینده از سند چشم‌انداز و نقشه تحول حوزه هنری رونمایی خواهد شد.

قائدی فعالیت حوزه هنری را مبنی بر سه اصلِ مردمی‌بودن، توجه به زیست‌بوم و مسئله‌محور بودن دانست و اظهار داشت: سیاست اولیه حوزه هنری این است که باید پاتوق هنرمندان باشد. زبان هنر، اصلی‌ترین زبان برای جهاد تبیین است.

مرادی بیناباج: هنر انقلاب باید راوی گذشته، کنش‌گر امروز و پیشران آینده باشد

میثم مرادی بیناباج معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری شامگاه چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در این سال‌ها هنرمندان از امکانات مورد نیاز که لازمه پیشرفت کارشان است بی بهره بوده‌اند، اظهار کرد: هنر باید امیدآفرین باشد، تصویرسازی، تبلیغ و ترویج آینده‌ای مطلوب، دست‌یافتنی و امیدبخش یکی از وظایف اساسی و مهم است.

مرادی با اشاره به اینکه گذشته استان چهارمحال و بختیاری جذاب، بکر، پرکشش و دراماتیک است، افزود: اگر حوزه هنری استان متوجه این ذخیره دست‌نخورده و ارزشمند باشد، می‌تواند برای سالیان طولانی برای فرهنگ ایرانی اسلامی خوراک فکری و معنوی تهیه کند.

مرادی با تاکید بر روایت فراتهران، نگاه تمرکزگرا و مرکززده را معضل جدی دانست و تصریح کرد: به دنبال ایجاد الگوی جدید حکمرانی در فرهنگ و هنر و رسانه ایران اسلامی هستیم.

معاونت راهبردی امور استان‌های حوزه هنری کشور با بیان اینکه شخصیت‌های بزرگی در تاریخ این استان در دوره معاصر وجود داشته است، تصریح کرد: بی بی مریم و علیمردان خان افرادی هستند که در مقابل رضا خان ایستادگی کردند.

مرادی بیناباج این دو فرد را قهرمانان ایل بختیاری و دلاورانی در صحنه‌های نبرد عنوان کرد و افزود: بی بی مریم و علیمردان خان سرمایه‌های ارزشمندی هستند که می‌توانیم تولیدات اثر هنری در خصوص این شخصیت‌ها داشته باشیم.

وی مطرح کرد: ما می‌توانیم از ذخایر ارزشمند معنوی، تاریخی، خرده فرهنگ‌ها و اشخاص در تولید آثار هنری استفاده کنیم.

معاون راهبردی امور استان‌های حوزه هنری کشور عمان سامانی را یکی دیگر از ظرفیت‌های معنوی، شعر و ادبیات چهارمحال و بختیاری دانست و عنوان کرد: ضعف ما در تبلیغ و معرفی این ذخایر و گنجینه‌ها است

جامعه هنری باید به مسائل مردمی توجه کند

محسن حسین میرزایی معاون سیاسی، امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری شامگاه چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه عزت، آرامش و اقتدار امروز نظام را مدیون شهدا، امام (ره) و رهبر انقلاب هستیم، اظهار کرد: تأثیر گذاری و نقش فاخر و ارزشمند هنرمندان در تمام بخش‌ها و زمینه‌های شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی تا به امروز بی بدیل بوده است.

وی عنوان کرد: هنری که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی به سمت و سوی انقلابی گری، جهادی، ترویج آموزه‌های دینی و خدا باوری حرکت کرده قابل احترام است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه امام (ره) به مردم و نقش آفرینی مردم در تمامی زمینه‌ها توجه ویژه ای داشت، تصریح کرد: جامعه هنری باید به مسائل مردمی توجه کنند.

حسین میرزایی ادامه داد: اگر از ظرفیت مردم در حوزه‌های مختلف استفاده شود، کارها رونق خواهد یافت.

وی افزود: مسئولان برای پیشرفت تعالی استان باید به این باور برسند که نماینده تمام مردم استان هستند فلذا باید از توجه به شهر و گروهی خاص اجتناب کنند.

حسین میرزایی با بیان اینکه باید دو قشر از جامعه به صورت ویژه تکریم شوند، مطرح کرد: توجه به محرومان و مستضعفان و تکریم ایثار گران و خانواده‌های شهدا باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم، دولت کار شبانه روزی است، اظهار کرد: مسئولان باید به صورت شبانه روزی برای خدمت به مردم تلاش کنند.

 

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند