رئیس حوزه هنری همدان با شاعران دیدار کرد

02:460

رئیس حوزه هنری همدان در دیدار صمیمی با شاعران گفت: پرداختن به مضامین و مفاهیم ارزشمند انسانی، اسلامی و بیان آن با زبان هنر، دقیقا مصداق هنر انقلابی فاخر است که ماموریت خاص حوزه هنری انقلاب اسلامی در حیطه آن تعریف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمدمهدی سموات رئیس حوزه هنری استان همدان در دیدار صمیمی با شاعران به اشاره به مفهوم بسیط و گسترده هنر انقلابی گفت: به تعبیر روشنتر درست است که حیطه فعالیت حوزه هنری محدود به هنر انقلاب اسلامی است اما این محدوده بسیار گسترده و به وسعت تمامی مفاهیم انسانی حقیقی است.

وی با تاکید بر حضور موثر هنرمندان در تصمیمات فرهنگی و هنری حوزه هنری همدان گفت: با برنامه ریزی های در حال انجام برای تشکیل گروه های مشاوره ای از بدنه جامعه هنری،  در آینده ای نزدیک هنرمندان خود برای واحدهای تخصصصی در حوزه هنری همدان اظهار نظر و برنامه ریزی خواهند کرد.

سموات با بیان اینکه حوزه هنری باید در عرصه های تخصصی هنر متعهد و ارزشمند ورود داشته باشد و نباید به هیچ بهانه ای از رسالت خاص خود دور شود افزود: در درون دولت و نهادهای حاکمیتی، نهادها و سازمان های دیگری وجود دارند که وظیفه و رسالت آن ها پرداختن به اصل هنر و مسایل مربوط به آن است و نباید به خاطر کم کاری بعضی از این دستگاه ها از حوزه هنری انقلاب اسلامی انتظار داشت که ماموریت خود را رها کرده و به وظایف دیگر سازمان ها بپردازد.

در این جلسه محسن ترابی کمال از شاعران و فعالان فرهنگی شهرستان بهار از برگزاری جلسات منظم و ساختارمند حوزه هنری همدان در رشته شعر قدردانی کرد گفت: در این خشکسالی فرهنگی، حوزه هنری اقدامات فرهنگی مفیدی در راستای چاپ کتاب های شعر، داستان، رمان و دانشنامه داشته است.

در ادامه جلسه سیاوش دیهیمی از شاعران  واساتید پیشکوست همدان نیز در این نشست همدان را دیار هنرمندان دانست و افزود: برنامه های مختلف حوزه هنری از جمله شب های آواز هگمتانه که به همت حوزه هنری استان همدان برگزار می شد از اقدامات خوب، ماندگار و حمایتی حوزه هنری بود که امید به ادامه آن را داریم.

استاد میرهاشم میری ادیب و پژوهشگر نیز در این محفل، نقد را قدم نخست در رشد هنر دانست و ادامه داد: استان همدان نیز دارای ظرفیت های ارزشمند ادبی است که باید از آنها با برنامه ریزی بهرمند شد.

وی به اهمیت تولید محتوای خوب و ارزشی از سوی حوزه هنری اشاره کرد و گفت: تمامی آثار ادبی که از حوزه هنری منتشر می شود باید به شکل کامل و حرفه ای بررسی و کارشناسی شود تا شاهد افزایش تولیدات فاخر از سوی این نهاد فرهنگی باشیم.

در این جلسه شاعران استان همدان چون عباس صدرالدینی، حجت یحیوی، مهدی طراوتی توانا،  محمد صارمی شهاب، مسعود طاهری عضد، سیدحسام حسینی، فرشاد قرباین سپهرپور، آرزوی بهرامی، مریم برزگر، فاطمه علی منظمی، زهرا آقامیزرایی، مسعود حیدری، سینا برنده، ذکریا هنری، فائزه اسدی، میکائیل شهبازی وسپیده عمرانی حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند