دادمان: مسجد «علی سلیمانی» را به هنر هدیه داد + فیلم صحبت‌های مرحوم سلیمانی در مسجد

01:420

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در واکنش به درگذشت مرحوم علی سلیمانی، ضمن انتشار فیلم کوتاهی در صفحه شخصی خود نوشت: علی سلیمانی تمام زندگی‌اش وقف مسجد بود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در متنی که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرد معتقد است که مسجد بود که مرحوم علی سلیمانی را به سینما و تئاتر و تلویزیون هدیه داد.

متن یادداشت رئیس حوزه هنری به شرح زیر است:

«باسم حق

چندی قبل، کوروش زارعی عزیز خبر داد که تئاتر بچه‌‌های مسجدِ «محله‌ی هرندی» را با محوریت علی جان سلیمانی راه انداخته‌اند. همه ما به شوق آمدیم.

علی سلیمانی تمام زندگی‌اش وقف مسجد بود. از کودکی تا همین امروز که رفت و ما را جا گذاشت. ببینید چگونه از اکسیر نماز و مسجد می‌گوید. مسجد بود که علی سلیمانی را به سینما و تئاتر و تلویزیون هدیه داد.

برای همین بخش خوبی از زندگی‌اش را در مساجد می‌گذراند تا گوهرهای متقی دیگری را به هنر انقلاب تقدیم کند.

امیدوار بودم پس از فروکش کردن آتش سنگین کرونا، از برکات هنر حقیقی که در بچه‌های مسجد نهفته است بگویم؛ هنری که از میان مردم و برای مردم جوشیده است.

اما این روزها زود به زود قلب‌مان به درد می‌آید. فراق روزی هر روزمان شده است.»

علی سلیمانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، صبح ۲۱ مردادماه به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در سن ۵۰ سالگی درگذشت. وی در آثار سینمایی مختلفی از جمله «بی‌پولی»، «نجات‌یافتگان»، «قارچ سمی»، «سگ‌کشی»، «تنگه ابوقریب»، «سفر به چزابه» و…، و مجموعه‌های تلویزیونی همچون «وضعیت سفید»، «پایتخت ۴»، «داستان یک شهر»، «سقوط یک فرشته»، «ماه و پلنگ»، «دادستان»، «کتونی زرنگی» و… ایفای نقش کرده بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند