طی پیامی؛
رئیس حوزه هنری، درگذشت «علی‌اکبر رنجبر کرمانی» را تسلیت گفت

01:250

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی طی پیامی درگذشت «علی‌اکبر رنجبر کرمانی» نویسنده و پژوهشگر فاضل و پرکار عرصه تاریخ‌نگاری کشور را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علی‌اکبر رنجبر کرمانی پژوهشگر تاریخ بر اثر بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت. از این رو رئیس حوزه هنری درگذشت این تاریخ‌پژوه را طی پیامی تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت محقق برجسته جناب آقای علی‌اکبر رنجبر کرمانی، حقیقتاً موجب تلخ‌کامی شد. خدمات ایشان در عرصه تاریخ‌پژوهی بسیار کم‌نظیر و بی‌بدیل بود.

مجاهدت‌های این استاد گرانقدر باقیات الصالحات و توشه راهشان باشد. این ضایعه را به خانواده ایشان به ویژه پدر بزرگوارشان تسلیت عرض می‌کنم.

محمدمهدی دادمان
۸ شهریور ۱۴۰۰»

گفتنی است، علی‌اکبر رنجبر کرمانی در سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای به دنیا آمد که از ابتدای نهضت امام خمینی حضوری انقلابی داشتند و پدرش از جانبازان قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بود. وی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گمنامانه خدمات برجسته‌ای ایفا کرد و در عرصه بهبود کیفیت آثار علمی در مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، دائره المعارف بزرگ اسلامی و … تأثیرگذار بود.
از جمله آثار وی می‌توان به تألیف «عزت شیعه»، «روزشمار زندگی امام خمینی» و «مسی به رنگ شفق» و ترجمه «بررسی حق بازگشت فلسطینی‌ها» و «شهریور ۱۳۲۰» و ویرایش محتوایی و ادبی ده‌ها کتاب پرمخاطب همچون «شرح اسم»، «الف لام خمینی»، «بحران مشروطیت»، «قحطی بزرگ»، «رضانام تا رضاخان» و… اشاره کرد.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند