رئیس حوزه هنری از نمایشگاه «آل علی علیهم‌السلام » دیدن کرد

01:010

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، با حضور در فرهنگسرای نیاوران از  تابلوهای نمایشگاه نقاشی «آل علی علیهم‌السلام» دیدن کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه نقاشی‌های حسن روح‌الامین با عنوان «آل علی علیهم‌السلام» شامل ۱۴ تابلوی نقاشی‌ در ابعاد متفاوت است که از ۱۲ تا ۲۶ دی‌ماه در فرهنگسرای نیاوران برپا شد.

آثاری چون «رایت الحق»، «نفس رسول»، «معرکه آب»، «اصحاب کساء»، «دیر راهب»، «ابد والله» و «معراج» در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه «آل علی علیهم‌السلام » محصول ۲ سال فعالیت مستمر روح‌الامین بود که به گفته این هنرمند آثار آن نه با تأکید بر کیفیت هنری، بلکه با هدف توسل و تبلیغ خلق شده‌اند.

حسن روح‌الامین از نقاشان جوان آیینی است که اغلب آثارش مفاهیم عاشورایی و جلوه‌هایی از آیین‌های مذهبی اسلامی را با خود دارد و محوریت موضوعات منتخب او غالباً مضامین شیعی و اسطوره‌های دینی است. حسن روح‌الامین در به تصویر کشیدن مقاتل و روضه‌ها دقیق، ظریف و دستی قوی دارد. او از جذابیت و شکوه و عظمت سبک باروک و همچنین شیوه کلاسیک برای نمایش سیر و سلوکی که به آن معتقد است بهره کامل می‌برد و تصاویر باشکوه وقایع مذهبی‌ای که برای مسلمانان آشنایی دارد و موضوعات مورد علاقه مسلمانان است را به خوبی ترسیم می‌کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند