دیدار رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با خانواده جانباز شهید عبدالصمد رجبی دهکردی

01:090

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در دیدار با خانواده جانباز شهید عبدالصمد رجبی دهکردی گفت: جانبازان و ایثار گران هشت سال دفاع مقدس اسطور های ابدی ایران زمین هستند و خانواده جانبازان عزیز نماد استقامت و ایثار از خود گذشتگی هستند. خاطرات همسران جانبازان و شهدا بهترین الگو برای زندگی عاشقانه جوانان است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی ضمن تسلیت به خانواده جانباز شهید رجبی دهکردی افزود: بدون شک نمی توان از نقش خانواده جانبازان عزیز به ویژه همسران گرامی این عزیزان چشم پوشی کرد و وظیفه هنرمندان و نهاد های فرهنگی و هنری این است که استقامت، ایثار و عشق این عزیزان به همسرانشان را به نسل جوان امروز نشان دهند.

وی یاد آور شد: شهید رجبی از مردان پر افتخار انقلاب اسلامی بود زندگی این جانباز صبور و سرافراز  باید در قالب های هنری به نسل جدید معرفی شود. چرا که زندگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس مملو از پند ها و درس های آموزنده است.

قائدی اظهار داشت: اخلاق و منش شهید رجبی زبانزد خاص و عام بوده و بدون شک انقلاب اسلامی به وجود جانبازان و ایثار گران هشت سال دفاع مقدس افتخار میکند چرا که امنیت و آرامش امروز ایران عزیز وام دار ایثار و از خود گذشتگی این عزیزان و خانواده آنها است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری افزود: حوزه هنری تلاش دارد با ثبت خاطرات خانواده شهدای عزیز استان در قالب های هنری این استقامت و ایثار را به جامعه و نسل امروز معرفی کند.

در این دیدار همسر جانباز شهید عبدالصمد رجبی دهکردی از خصوصیات و محاسن اخلاقی این شهید بزرگوار سخن گفت و افزود شهید رجبی قریب به ۴۰ سال با مشکلات شدید تنفسی باعزت زندگی کرد.اکنون برای من و پسرم جای او بسیار خالی است.

در این دیدار با اهدایی تابلو با عنوان اسماء الله اثر هنری نفیس از هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری از خانواده این شهید بزرگوار از سوی حوزه هنری استان قدردانی شد.

جانباز شهید عبدالصمد رجبی دهکردی اسفندماه ۱۳۶۲ در عملیات خیبر دچار شیمیایی شدید از ناحیه ریه شد، این جانباز صبور و سرافراز پس از تحمل سال‌ها درد و رنج جانبازی سحرگاه روز ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ مقارن با یازدهمین روز ماه مبارک رمضان در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اصفهان به همرزمان شهیدش پیوست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند