دیدار رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با مدیرکل امور زندان‌ها/ راه اندازی خانه هنر در زندان‌ها

02:370

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در دیدار مشترک با مدیرکل امور زندان ها گفت: راه اندازی خانه هنر در زندان های استان نقش به سزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم و هم چنین توانمند سازی افراد برای استفاده از ظرفیت اقتصاد هنر دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در دیدار مشترک با مدیر کل امور زندان ها گفت: هنر نقش به سزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم و آگاه‌سازی و هم چنین توانمند سازی افراد دارد و ما می توانیم با راه اندازی خانه هنر در زندان ها علاوه بر افزایش ارتباط گیری هنرمندان با ظرفیت هنری زندانیان، اقتصاد هنر را برای این قشر از جامعه رونق دهیم.

قائدی افزود: تقویت اصول اخلاقی، اجتماعی از جمله مسئولیت‌پذیری، ایثارگری، رضایت‌مندی، وجدان کار، انضباط اجتماعی، روحیه تعاون و رشد آگاهی‌های عمومی که در نهایت منجر به افزایش تعهد اجتماعی و نیز کاهش بزه در جامعه شود از جمله اهداف کلانی است که هم اداره کل زندان ها و هم حوزه هنری انقلاب اسلامی به دنبال تحقق آن هستند و از این رو باید همکاری های دو جانبه این از قبل بیشتر شود.

قائدی اظهار داشت: رشد آگاهی‌های عمومی در زمینه‌های مختلف می‌تواند باعث شود که شهروندان قانون مداری داشته باشیم که به حقوق و تکالیف شهروندی آشنایی بیشتر و عمیق‌تری داشته باشند و برای دستیابی به این هدف، هنر یکی از کارآمدترین ابزارهاست.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: هنر می توانند از ابعاد مختلف به انسان ها کمک کند و باید همه به اهمیت فرهنگ و هنر در جامعه پی ببرند چرا که بدون شک هنر در ابعاد شخصیتی افراد نیز تاثیراتی بسیاری دارد و این کمک کننده به بزهکاران و زندانیان است و می توانند مسیر زندگی این عزیزان را به طور کلی تغییر دهد.

حمیدرضا حیدری مدیر کل زندان های چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با همکاری دو جانبه حوزه هنری استان و اداره کل امور زندان های استان فعالیت های هنری در زندان ها بیشتر خواهد شد و رونق بسیاری حواهد گرفت.

حیدری افزود: اکنون اداره کل زندان ها کشور جشنواره های مختلف هنری برگزار می کنند و تفاهم مشترک حوزه هنری و اداره کل زندان های استان باعث حضور زندانیان استان در این جشنواره های هنری خواهد شد.

به گفته وی، فعالیت فرهنگی و هنری در زندان ها تاثیرات بسیار مثبتی بر این عزیزان گذاشته و بسیار از آنها دارای استعداد های بسیار خوبی در زمینه های مختلف هنری هستند.

مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: آمادگی زندانیان برای ورود به جامعه پس از آزادی اهمیت فراوانی دارد و هنر می توانند در این آماده سازی و کمک به این عزیزان تاثیر بسیاری داشته باشد.

در پایان این نشست تفاهنامه همکاری میان حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل زندان های استان به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند