دیدار رئیس حوزه هنری قم و سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان/ پیشنهاد تشکیل خانه‌ ادبیات استان قم

02:270

دکتر محمد علی روزبهانی رئیس حوزه هنری قم در دیدار با مهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم پیشنهاد تشکیل خانه ادبیات قم را مطرح نمود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دکتر محمد علی روزبهانی رئیس حوزه هنری استان قم در دیدار با مهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم پیشنهاد تشکیل خانه ادبیات قم را مطرح کرد.

رئیس حوزه هنری استان قم در دیدار با مهدی توکلیان که به تازگی سرپرستی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم را به عهده گرفته‌است، ضمن تبریک انتصاب وی، به جایگاه ادبیات و ظرفیت آن در استان قم اشاره نمود و ظرفیت‌های ادبیات در شهر قم را بیش از برنامه‌ها و امکاناتی دانست که اکنون در اختیار اهالی ادبیات قرار دارد.

وی ضمن قدردانی از همراهی‌های ادراه کل کتابخانه‌های استان در برگزاری محفل طنز قمپز، گفت: با همراهی نهادهای فرهنگی همچون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان می‌توان خانه ادبیات قم را تشکیل داد تا فعالیت‌های ادبی شهر با توان بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر پیش رود. خوشبختانه شهر قم در مقایسه با بسیاری از شهرهای دیگر کشور پتانسیل و فضای فرهنگی پاکیزه‌ای دارد و عموما هنرمندانی که به این زیست بوم نزدیک هستند به ‌آن وارد می‌شوند و معمولا در این فضا می‌مانند.

دکتر روزبهانی همچنین با اشاره به افتتاح قریب الوقوع دو دفتر هنرهای مردمی در شهر قم خاطر نشان کرد: خوشبختانه ذات حرکت‌های مردمی این است که با رفتن و جابجایی مسئولین از حرکت نمی‌افتند و در میان اتفاقات گم نمی‌شوند.

 

فرهنگ باید دغدغه مسئولان باشد نه لقلقه زبان‌شان

مهدی توکلی نیز ضمن تشکر از حضور محمد علی خبری و همراهانش، اظهار داشت: بنده در عرصه فرهنگ سرباز هستم و به افق بلند و کار و فعالیت‌های عملیاتی اعتقاد دارم لذا پیشنهاد شما را یک فرصت می‌دانم و از آن استقبال می‌کنم. متاسفانه برای برخی مسئولان، فرهنگ لقلقه‌ی زبان است و تا فرهنگ دغدغه آنها نباشد کار فرهنگی پیش نمی‌رود. در همکاری‌های فرهنگی، همدلی باعث هم‌افزایی دو چندان می‌شود که خوشبختانه این همدلی بین اداره کتابخانه‌های عمومی استان و حوزه هنری قم وجود دارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم خاطر نشان کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی، ۲۴ کتابخانه در استان قم دارد و امروز بواسطه سطح خدمات کتابخانه‌ها و مخاطبان عام آن، این ‌نهاد تبدیل به یک باشگاه فرهنگی اجتماعی شده‌است و محل بسیاری از اتفاقات فرهنگی در سطح شهر و روستاهای استان است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند