دیدار رئیس حوزه هنری استان اردبیل با مدیر کل آموزش و پرورش استان

01:470

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان اردبیل با هدف گسترش تعاملات فرهنگی بین دستگاهی، در نشست مشترکی با مدیر کل آموزش و پرورش استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیر رجبی رییس حوزه هنری استان در این دیدار ضمن برشمردن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حوزه هنری اظهار داشت: تربیت و پرورش هنرمندان متخصص و متعهد و توانمندسازی هنری استعدادهای جوان و نوجوان یکی از راهبردهای اصلی این حوزه است.

وی افزود: حضور موفق دانش‌آموزان هنرمند استان در جشنواره‌های مختلف فرهنگی هنری در سطح کشور، نشان از ظرفیت بالای استان در حوزه فعالیت‌های دانش‌آموزی است لذا حوزه هنری استان با ظرفیت‌های موجود، می‌تواند به عنوان مرکز رشد هنر انقلاب، در فرآیند توانمندسازی و تولید آثار فاخر هنری، در کنار آموزش و پرورش قرار گیرد.

رجبی با اشاره به تدوین نقشه تحول حوزه هنری و تاکید بر استعدایابی و تربیت عملیات محور هنرمندان انقلابی با رویکرد باشگاهی و کارگاهی، اظهار داشت: هم‌اکنون باشگاه‌های مختلف سرود، داستان، هنرهای تصویری و انیمیشن، تاریخ شفاهی، هنرهای نمایشی، گرافیک و… در حوزه هنری شروع به فعالیت کرده‌اند. که بی‌شک نقطه‌ی شروع فرهنگ‌سازی و شکل‌گیری شخصیت اعضای این باشگاه‌ها به عنوان آینده‌داران این مرز و بوم است.

کلام‌الله صفری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، اظهار امیداوری نمود که آغاز تعاملات دوسویه و هدفمند میان حوزه هنری و آموزش و پرورش، رهاورد مثبتی را برای اعتلای هنر انقلاب در استان اردبیل داشته باشد.

صفری در ادامه از آمادگی کامل اداره کل آموزش و پرورش استان در زمینه برنامه‌های مشترک فرهنگی با حوزه هنری استان خبر داد و افزود این همکاری مشترک می‌تواند در زمینه شناسایی، رشد و توانمندسازی استعداهای هنری در سطح مدارس استان خیلی موثر واقع شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند