دیدار جمعی از پیشکسوتان و مسئولان انجمن هنرهای نمایشی مازندران با رییس حوزه هنری

02:000

تنی چند از پیشکسوتان و اعضای هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی مازندران در دیدار با «مهدی معصومی گرجی» درباره فعالیت های دوسویه، همکاریها و تولیدات مستمر گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سه شنبه ۲۰ اردیبهشت سال جاری با حضور جمعی از پیشکسوتان  و مسئولان انجمن هنرهای نمایشی مازندران در این مرکز، درباره همکاریهای دو طرفه بحث و تبادل نظر شد.

در این دیدار که به بهانه آغاز فعالیت‌های هیات مدیره جدید انجمن هنرهای نمایشی مازندران صورت گرفت، ظرفیت‌های جدی و گسترده نمایشگران سراسر مازندران مورد ارزیابی قرار گرفت.

گفتنی است بهزاد شاهنده، هوشنگ رضایی، منیژه معصومی، یاسر محمودی برنتی، محمدجواد رحمانی آلاشتی و حمید ناطقی حاضرین تئاتری این نشست بودند و درباره حمایت حوزه هنری مازندران از تولیدات و گروههای انجمن مذکور گفتگو کردند.

در این جلسه ضمن اشاره به ۶۲ گروه ثبت شده نمایشی در سراسر مازندران از ظرفیت بالای این گروههای هنری در تولید نمایشهایی همسو با ماموریت های سازمانی حوزه هنری مازندران صحبت شد.

در ادامه مهدی معصومی گرجی با تاکید بر اهداف و رویکردهای حوزه هنری در فعالیت های هنری و تولیدات این مرکز، حضور گروههای هنری در شهرهای مختلف استان را یک قابلیت جهت تمرکز زدایی و عمومی سازی فعالیتهای نمایشی و هنری عنوان کرد و گفت: با این پتانسیل می توان هنر نمایش و موارد وابسته به آن را در میان مردم جامعه برد.

وی با اشاره به سند زیست بوم حوزه هنری مازندران و تمرکز این مرکز بر آیین، حماسه و هنر شیعی افزود: در نظر داریم تولیدات جدی و فاخری با موضوع بوم استان، ظرفیتها و ویژگی های آن از منظر اجتماعی، فرهنگی، تاریخی و … داشته باشیم و هنر نمایش از این منظر عملکرد  بهینه ای برای این نهاد خواهد داشت.

این مقام مسئول در پایان ضمن اعلام حمایت از فعالیتهای نمایشی و گروهها در محدوده ماموریت های سازمانی حوزه هنری گفت: هنر نمایش میتواند علاوه بر احیای آیینهای فراموش شده و آداب کهن این سرزمین، با پرداختی جامع بر چهره های تاریخی مذهبی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جریان جهاد تبیین جلودار باشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند