«دچار» به گالری نقش خانه اصفهان رسید/ نقاشی هایی شعرگونه از دل عرفان

01:550

نمایشگاه «دچار» که اکنون در گالری نقش خانه اصفهان دایر است، نقاشی هایی انتزاعی است که از دل برمی آید و بردل می نشیند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه نقاشی رزیتا زائری اصفهانی با نام « دچار» از روز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰ در گالری نقش خانه اصفهان واقع در خیابان آمادگاه، روبروی مهمانسرای عباسی در پردیس سینمایی سوره افتتاح شد و تا روز سه‌شنبه ۱۷ اسفندماه در همین مکان جهت بازدید عموم دایر خواهد بود.

رزیتا زائری اصفهانی گفت: همیشه می‌خواستم که شعری بگویم که از درون من آمده است، این آثار مانند همان شعر است که حاصل مطالعات من در مورد عرفان بوده است.

وی در مورد آثار انتزاعی خود افزود: همه نقاشی هایم به گونه ای است که مانند آئینه است و هر کس به آن نگاه می کند در آن چیزی کشف می‌کند، حتی وقتی خودم هم به آثارم نگاه می کنم می توانم چیزهای جدیدی در آن کشف کنم.

زائری در مورد چگونگی طراحی این آثار تاکید کرد: همه این نقاشی ها با راپید بر روی مقوا کار شده اند و از دل برمی آید، در برخی از آنها رنگ استفاده شده است، رنگ ها اغلب آبرنگ و مدادرنگی و خودکار رنگی هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در زمینه نقاشی هیچ استادی نداشته است و یادگیری تکنیک ها توسط استاد کار را راحت تر می کند تصریح کرد: من همه چیز را با تجربه یاد گرفتم و به همین دلیل این کارها بیشتر خلاقیت است اما به صورت ناخودآگاه از خط، نقاشی مینیاتور و گرافیک و تلفیقی از اینها در آثارم استفاده کرده‌ام.

این نقاش اصفهانی در پایان به ارتباط مخلوق با خالق هستی اشاره کرد و گفت: همه هنرمندان زمانی که با طبیعت انس می گیرند و نیروی قوی خداوند را در هستی پیدا می کنند می‌توانند آن را در آثار خود متجلی کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند