دو اثر تولیدی حوزه هنری همدان نامزد نخستین دوره دوسالانه «کتاب عاشورا»

01:170

«مجلس‌نامه غم» و «خس بی سرو پا» از تولیدات حوزه هنری استان همدان به نخستین دوره دوسالانه «کتاب عاشورا» راه یافتند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان همدان بابیان اینکه جایزه «دوسالانه عاشورا» جایزه‌ای غیردولتی است، گفت: در این دوسالانه قرار است هر دو سال یکبار، کتاب‌هایی که با مضامین عاشورایی، ادبیات و فرهنگ و آیین عاشورایی منتشر شده است را شناسایی و ارزیابی کند.

تیمور آقامحمدی بابیان اینکه محمدرضا سنگری، مهدی امینی فروغی، اسماعیل امینی، عبدالحسین طالعی، جبار رحمانی، سعید طاووسی مسرور و مسلم نادعلی‌زاده هیئت داوران این جایزه را تشکیل می‌دهند، افزود: دبیرخانه دوسالانه «کتاب عاشورا» فهرست ۲۴ عنوان کتاب نامزد این جشنواره را اعلام کرد که «مجلس‌نامه غم» و «خس بی سرو پا» از تولیدات حوزه هنری همدان نیز در این فهرست قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه کتاب «خس و بی سر و پا» نوشته حمید حسام است، بیان کرد: این کتاب به خاطرات پیاده‌روی اربعین راوی می‌پردازد که چاپ اول آن در سال ۱۳۹۵ توسط حوزه هنری استان همدان و چاپ دوم آن در سال ۱۳۹۸ از سوی انتشارات سوره مهر انجام شده است.

آقامحمدی، کتاب «مجلس‌نامه غم» را از تولیدات دانشنامه استان همدان دانست و تصریح کرد: کتاب «مجلس نامه غم» حاصل پژوهش اسماعیل مجللی است که به تاریخ تعزیه در استان همدان می‌پردازد که در سال ۱۳۹۹ به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند