دو اثر از سوره مهر نامزد دومین دوره جایزه شهید اندرزگو شدند

01:520

دو اثر از انتشارات سوره مهر، نامزد دومین دوره جایزه شهید اندرزگو در بخش «داستان و شعر کودک و رمان نوجوان» شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نامزدهای نهایی بخش «داستان و شعر کودک و رمان نوجوان» دومین دوره جایزه شهید سیدعلی اندرزگو از بین ۷۶ کتاب ارزیابی‌ شده توسط داوران معرفی شدند.

داوران این بخش پنج کتاب «تونل سوم» نوشته فاطمه الیاسی از انتشارات شهید کاظمی، «جایی آن طرف پرچین» نوشته نیلوفر مالک از انتشارات سوره مهر، «رد انگشت‌های اصلی» نوشته حسین قربان‌زاده از انتشارات سوره مهر، «سلفی با خرابکار» نوشته طاهره مشایخ از انتشارات صاد و «گزارش‌های امیر، پسر عاشق» نوشته فاطمه نفری از انتشارات قدیانی را منتخبان هیئت داوری دومین دوره جایزه شهید اندرزگو در بخش «داستان و شعر کودک و رمان نوجوان» معرفی کردند که در روز اختتامیه از این آثار تقدیر خواهد شد.

بنا بر اعلام، این آثار در حال حاضر در معرض رأی جمعی از اهالی حوزه روایت و رسانه قرار گرفته است که با تجمیع آرای این هیئت، از نفر اول به طور ویژه تقدیر خواهد شد.

دومین دوره جایزه «شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان و رمان بزرگسال، داستان و شعر کودک و رمان نوجوان و نیز روایت تاریخ و تاریخ شفاهی برگزار می‌شود.

همه آثار چاپ اول سال‌های ۹۸ و ۹۹ که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.

این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود و برگزیدگان آن طی مراسمی در دوم شهریورماه معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند