دومین جشنواره «امتداد لاله‌ها» برگزار می‌شود

02:590

با همکاری حوزه هنری خوزستان، دومین جشنواره «امتداد لاله‌ها» در رشته‌های سرود، نماهنگ، شعر و عکس به صورت استانی در اهواز برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد شهباز گهروئی در جلسه هماهنگی جشنواره «امتداد لاله‌ها» اظهار کرد: این جشنواره در رشته‌های سرود، نماهنگ، شعر و عکس برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه این جشنواره ویژه تولیداتی است که مرتبط با رشته‌های جشنواره طی 2 سال گذشته تولید شده و منجر به دیده شدن آنها می‌شود، تصریح کرد: در این جشنواره علاوه بر فعالیت‌های اداری و سازمانی آثار خصوصی نیز پذیرفته می‌شوند.

شهباز گهروئی، با بیان اینکه دبیری این جشنواره را آرش ساربان بر عهده دارد بیان کرد: آیین رونمایی از پوستر این جشنواره 16 بهمن‌ماه همزمان با غباروبی گلزار شهدا انجام و آیین اختتامیه آن نیز 22 اسفندماه همزمان با روز ملی شهدا برگزار می‌شود.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام همت‌پور مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان افزود: این جشنواره به پیشنهاد معاونت فرهنگی بنیاد شهید کلید خورد و سبب شد فکری در ذهن متولیان فرهنگی ایجاد شود که بتوانیم با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد، یک جشنواره‌ای که نیاز استان است را به صورت یک ید واحد و با همکاری دستگاه‌های فرهنگی برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: این جشنواره امسال به صورت استانی برگزار می‌شود، ولی در نظر داریم در سال‌های آتی آن را ملی یا منطقه‌ای اجرا کنیم؛ چرا که خوزستان این توان و پتانسیل را دارد که بتواند جشنواره‌ها، سوگواره‌ها و مراسم‌های ملی را برگزار کند.

حجت‌الاسلام همت‌پور با بیان اینکه دبیری این جشنواره بر عهده حوزه هنری خوزستان است ابراز کرد: سال گذشته اولین سوگواره ملی آواها و نواهای بختیاری را در ایذه برگزار کردیم که هم با استقبال خوبی مواجه شد و هم اثربخش بود که پیشنهاد می‌شود در جشنواره «امتداد لاله‌ها» نیز بهره‌مندی از گویش‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

همچنین حسن نورانی عنوان کرد: اولین دوره این جشنواره با نام «امتداد» 2 سال پیش به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با موضوعات ایثار، شهید و شهادت و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان بیان کرد: امسال برگزاری جشنواره همزمان با چهلمین سالروز آغاز دفاع مقدس است که می‌توانیم ویژه‌برنامه‌های متنوعی را به همین مناسبت اجرا کنیم.

وی گفت: چهلمین سالروز آغاز دفاع مقدس، گام دوم انقلاب، شهید قاسم سلیمانی، ایثار اجتماعی و شهید و شهادت می‌تواند از جمله موضوعات جشنواره باشد که همه نهادهای فرهنگی مستقیم و غیرمستقیم برای تحقق آن‌ها تلاش می‌کنند و از اهداف انقلاب نیز محسوب می‌شوند.

نورانی ادامه داد: امسال این جشنواره به صورت استانی برگزار می‌شود، اما باید نگاه ما برای دوره‌های بعدی ملی یا منطقه‌ای باشد.

وی گفت: یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنیم موضوع کودک و نوجوان است. در این راستا می‌توانیم از ظرفیت کانون پرورش فکری و کانون‌های مساجد استفاده کنیم.

وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان نیز تأکید کرد: حضور کانون‌های مساجد، حوزه هنری، بنیاد شهید، سپاه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و خبرگزاری شبستان برای برگزاری این همایش، نوید اجرای بسیار مطلوب این جشنواره را خواهد داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند