مدیر مرکز رشد حوزه هنری خوزستان:
دوره‌های آموزشی ارتقای سطح مهارت‌های هنری دانش‌آموزان برگزار می‌شود

02:140

غدیرزاده با اشاره به جشنواره استعدادیابی ستاره‌های نخبگان اقبال گفت: بنا شده دوره‌های آموزشی به صورت تئوری و عملی ویژه دانش‌آموزان منتخب این مدارس برگزار شود تا بتوان سطح مهارتی شرکت‌کنندگان را ارتقاء داد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمد غدیرزاده در مراسم بررسی و کشف استعداد دانش‌آموزان مجموعه مدارس اقبال نخبگان در اهواز اظهار کرد: مرکز رشد و استعدادیابی حوزه هنری استان از ابتدای امسال راه‌اندازی و چندین طرح آموزشی برنامه‌ریزی شد.

مدیر مرکز رشد حوزه هنری خوزستان افزود: خوشبختانه این طرح با استقبال، همکاری و مساعدت مجموعه مدارس اقبال نخبگان قرار گرفت و طرح آموزشی مهارت‌های هنری با این مدارس کلید زده شد.

وی با بیان اینکه نگاه ما به این طرح بسیار روشن و موفقیت‌آمیز است؛ چرا که به صورت آکادمی برنامه‌ریزی شده و تمام رشته‌های هنری را پوشش می‌دهد، تصریح کرد: کارشناسان حوزه هنری در این زمینه همکاری بسیاری خوبی دارند.

غدیرزاده با اشاره به اینکه در فاز اول یک سری فرم‌ها میان دانش‌آموزان مقاطع مختلف توزیع شد تا سطح علاقه‌مندی آنها را بسنجیم اضافه کرد: در فاز دوم از دانش‌آموزان خواسته شد آثار هنری خود را ارسال کنند، بدون اینکه آموزشی در این زمینه دیده باشند تا استعداد ذاتی آنها کشف شود.

وی ابراز کرد: پس از بررسی مشخص می‌شود که سطح سواد هنری در چه سطح است و بر اساس آن کارگاه آکادمیک با حضور اساتید مجرب راه‌اندازی و دوره های آموزشی هر کدام ۱۲ جلسه به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود تا بتوان سطح مهارتی شرکت‌کنندگان را ارتقاء داد و پس از آن یک جشنواره در رشته‌های مختلف اجرا می‌کنیم.

در این مراسم توکلی مؤسس مجموعه مدارس آموزشی اقبال نخبگان با بیان اینکه ۱۰ مرکز آموزشی در مقاطع مختلف راه‌اندازی شده است، عنوان کرد: تلاش کردیم مسئولیتی که بر عهده داریم را به نحو احسن انجام دهیم و در این راستا فعالیت‌ها پرورشی و تربیتی خوبی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال یک حلقه مفقوده بودیم که همان بحث هنر و مهارت بود و با همکاری، هم‌فکری، هم‌اندیشی و جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم برای اینکه کار نتیجه بهتری داشته باشد و بتوانیم ساماندهی خوبی کنیم.

توکلی با اشاره به اینکه از میان ۳۰۰ متقاضی، حدود ۴۰ نفر استعدادیابی شدند و در مرحله بعد تخصصی‌تر به آنها آموزش داده می‌شود، بیان کرد: افتخار می‌کنیم در بین تمام مجموعه‌های مدارس بحث هنر و مهارت را سرلوحه کار خود قرار دادیم و این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنیم.

گفتنی است، در این مراسم جمعی از دانش‌آموزان مدارس آموزشی اقبال نخبگان توانایی‌های هنری خود را اجرا کردند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند