۳۱ مرداد ماه برگزار می‌شود؛
دهمين نشست زبان‌‌شناخت با موضوع زبان فارسی و قاره سیاه

02:370

دهمين نشست زبان‌شناخت با موضوع زبان فارسی و قاره سیاه، ساعت ۱۶ تا ۱۸ دوشنبه‌ ۳۱ مرداد به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه‌ هنری و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالله حسینی، شاعر، نویسنده و مدیر مرکزاسلامی آفریقای جنوبی، در حوزه‌ هنری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالله حسینی، متولد ۱۳۴۳ تربت جام است و از سال ۱۳۵۶ در حوزه علمیه مشهد مشغول تحصیل شد و تا سطح کفایتین را در دانشگاه علوم اسلامی رضوی به پایان رساند. وی با شرکت در اولین همایش سراسری شعر دانشجویان به جمع شاعران انقلاب اسلامی پیوست.

حسینی، شاعر روحانی نام آشنایی است و می‌توان گفت یکی از پرچمداران شعر حوزه در بعد از انقلاب است. جلساتی که او در حوزه هنری مشهد در دهه شصت پایه‌گذاری کرد، به همراه غزل‌ها و چهارپاره‌های زیبا و طلبه‌گونش، مثال زدنی است.

وی چندین سال متمادی است که به عنوان مدیر مرکز اسلامی آفریقای جنوبی به تبلیغ و تدریس در خارج از کشور اشتغال دارد و در گردآوری مجموعه شعرهای طلاب همکاری و اهتمام جدی ورزیده است.
عبدالله حسینی، مجموعه شعرهای نافله باران، فصل فراق و ضریح آفتاب را منتشر کرده و مجموعه شعر سقراط معمم و کتاب سال سقوط اسرائیل ـ بررسی یک پیش بینی قرآنی- را نیز در دست انتشار دارد.

از فعالیت های علمی ایشان می توان به: ارسال مقاله، شرکت و سخنرانی در کنفرانس های علمی و سیاسی بین المللی در بیش از ۸۰ کشور جهان، شرکت در کنفرانس های علمی و سیاسی کشور در طول  ۲۵ سال گذشته، نگارش و چاپ بیش از ۱۰۰ مقاله علمی، مذهبی و سیاسی در روزنامه های معتبر آفریقای جنوبی و صدها مصاحبه با شبکه های مختلف ماهواره ای و تلویزیونی داخلی و جهانی در دفاع از اسلام و مذهب اهل بیت(ع) و طراحی نخستین سایت اینترنتی پرسش و پاسخ شیعی در جهان اشاره کرد. وی بنیانگذار جلسات دیدار شاعران با مقام معظم رهبری و اجرای ۵ برنامه سالیانه در محضر ایشان در مشهد و تهران هم هست.

حسینی، در زمینه تولیدات رسانه ای نیز بسیار فعال بوده و تهیه و تولید مجموعه های: تلنگر برای شبکه سحر در ۵۴ قسمت، مجموعه فوروم برای سیمای انگلیسی در ۱۲ قسمت و مجموعه یاران ماندلا برای شبکه سحر در ۱۶ قسمت و مجموعه دوره اصول عقاید به زبان انگلیسی در ۳۴ قسمت را در کارنامه دارد.

این نشست همزمان با برگزاری، به صورت زنده از صفحه اینستاگرام حلقه زبان‌ فارسی به نشانی h.z.farsi نیز پخش می‌شود.

عموم علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند در زمان يادشده به حوزه هنری، طبقه چهارم، سالن کنفرانس، اتاق ۴۰۷ واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند