دلیل تعطیلی نشست های شعر و داستان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

02:230

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: نشست های شعر و داستان حوزه هنری بیش از دو دهه در استان فعالیت داشت ولی به دلیل نبود مکان مناسب جهت برگزاری، اکنون دو سال است که تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اعظم قاسمی، مکان مناسب برای برگزاری نشست‌های مختلف ادبی را مهم‌ترین مطالبه‌ واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری دانست و  گفت: خروجی نشست های هفتگی حوزه هنری در بخش شعر و داستان بسیار خوب بوده و منجر به چاپ بیش از ۲۰ عنوان کتاب شعر و داستان شده است. برگزاری نشست های اینچنینی از سوی هر ارگانی می تواند در رشد و اعتلای هنرمندان شاعر و داستان نویس مفید باشد.

قاسمی درباره آثار در حال تولید این واحد گفت: چاپ و رونمایی رمان «ترکه باز» نوشته ی زنده یاد حمید علیدوستی شهرکی، مجموعه شعر ترکی «قالان سوزلر»، مجموعه رباعی «باران بزند به شیشه آن وقت بهار…» و رمان «دارخلو» از جمله آثار هنرمندان استان است که در سال ۱۴۰۱ به چاپ خواهند رسید.

وی اضافه کرد: نشست های ماهانه ی نقد و بررسی کتاب های چاپ شده توسط نویسندگان استان، برگزاری نشست های خوانش، نقد شعر و داستان، نشست های شعر محلی طنز «سقلمه» و دیدار با هنرمندان پیشکسوت استان از دیگر برنامه های این واحد در سال جدید است. همچنین تلاش داریم اردوی یک روزه ای در فصل تابستان و با حضور یکی از نویسندگان مطرح کشور برگزار کنیم.

قاسمی افزایش هزینه تولید و چاپ کتاب را یکی از چالش های واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری عنوان کرد و گفت:  با بودجه ای که پیش تر سه عنوان کتاب را چاپ می کردیم در حال حاضر فقط امکان نشر یک عنوان کتاب فراهم است. و این امر باعث کاهش تولیدات این واحد می شود.

وی یاد آور شد: زیرساخت های مرتبط با بازار محصولات فرهنگی و هنری در استان چهارمحال و بختیاری از جایگاه خوبی برخوردار نیست و باید از سوی سیاست گذاران کلان فرهنگی استان تقویت شود تا جریان معرفی و توزیع آثار هنری به شکل مطلوبی رونق بگیرد.

کتاب های «از هزار رنگ شعر»  ، «ناگهان های بی سببی»، «یاشاسین شهر کیان»، «اسم نداشتم»، «اورحی گنگ زبون»، »رگبارها«، « بر شانه های نی»، «دیروقتی ست که دنبال خودم می گردم»، «پشت فنس های خاورمیانه»، »آی یاشی»، «قوطی بیگیر بینیشون»، « غزل ترانه»، «چون صفر تهی چون الف تنها»، «چقن بسته» و «به اتفاق عشق» عناوین مجموعه های شعر تولید شده حوزه هنری استان و کتاب های «شهر من گم شده است»، «ماندن و رفتن»،«گرنوشته»، و «برشکن» مجموعه داستان های و رمان های چاپ شده سال های اخیر واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند