رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛
دغدغه اصلی حوزه هنری استان توانمندسازی و به کارگیری ظرفیت‌های فرا شهرکرد است

03:270

احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در نشست خبری هفته هنر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران، دغدغه اصلی حوزه هنری استان توانمندسازی و به کارگیری ظرفیت های فرا شهرکرد دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری روز سه شنبه در نشست خبری هفته هنر انقلاب اسلامی افزود: افتتاحیه نمایشگاه قاب مهربانی، دیدار با پیشکسوتان، معرفی چهره برتر سال ۱۴۰۰ و رونمائی از تندیس شهید آوینی  از جمله این برنامه هاست. با آغاز هفته هنر نمایشگاه قاب مهربانی با حضور استاندار افتتاح می شود و تمام عواید فروش آثار برای کمک به آزاد سازی زندانیان و خانواده شان اختصاص خواهد شد.

وی با اشاره به آنکه  آثار حوزه هنری باید سه ویژگی داشته باشند افزود: آثار حوزه هنری باید برآمده از زیست بوم استان چهارمحال و بختیاری باشند،از مردم باشند و آثار باید در جامعه دارای پیام، هدف و دغدغه مند و جلوبرنده باشند.

رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، معرفی چهره برتر هنر  سال ۱۴۰۰ را یکی دیگر از برنامه های هفته هنر انقلاب خواند و گفت: درسال ۱۴۰۰ ما تولیدات وآثاراتی داشته ایم و همزمان با هنرمندان بسیاری همکاری کرده ایم؛ در هر واحد هنری یک نامزد با آغاز هفته هنر انقلاب معرفی خواهند شد و  از بین آنها در روز جشن هنر انقلاب چهره هنر برتر سال را براساس شاخص ها و ویژگی ها معرفی خواهیم کرد.

قائدی سند چشم انداز هنر استان را مهم ترین دغدغه خود دانست و تصریح کرد: در تابستان ۱۴۰۱ از سند چشم انداز هنر استان مبتنی زیست بوم استان چهارمحال و بختیاری رونمائی خواهیم کرد که مرجع تمام دستگاه های هنری باشد و در تابستان نقشه تحول حوزه هنری را رونمائی خواهیم کرد که بر اساس آن از حوزه هنری مطالبه کنید.

وی با اشاره  اینکه بعضی از واحدهای حوزه هنری مزیت استان چهارمحال و بختیاری محسوب می شوند اظهارداشت: ما در ادبیات، شعر، داستان نویسی و ادبیات پایداری باید به قله های برتر کشوری برسیم چون مزیت استان هستند.

رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، مسجد محوری را یکی از مهم ترین برنامه های خود دانست و افزود: هسته های نمایش و سرود محلات را بامحوریت مسجد فعال خواهیم کرد و در هفته هنر تئاتر بچه های مسجد را در شهرستان های لردگان ،فارسان  و بعضی از روستا ها اجرا خواهند داشت.

قائدی حوزه هنری استان چهارمحال وبختیاری را فرا شهرکرد خواند و بیان کرد: دغدغه اول خود را  توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان ها دانست که باید آن ها را دید. در تلاش هستیم در تمام شهرستان های استان با کمک فرمانداری ها، ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی یک خانه هنر افتتاح کنیم و اولین خانه هنر را در شهرستان لردگان افتتاح می کنیم تا هنرمند برای آموزش و برنامه ها نیازی به آمدن به مرکز استان را نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در استان چهارمحال و بختیاری به واسطه سیاست هایی که تا کنون بوده است، اقتصاد و سیاست بر فرهنگ اولویت داشته است، اظهار کرد: فرهنگ در موقعیت هائی نادیده گرفته شده است و فرهنگ ذیل اقتصاد وسیاست تعریف شده است که امروزه بودجه ایی که برای فرهنگ در نظر گرفته شده در حوزه هنری بسیار ناچیز است.

رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه حوزه هنری توان اداره فرهنگ سرای بزرگ شهرکرد را دارد، افزود: چرا نباید فرهنگسرا در اختیار چهارمحال و بختیاری قرار بگیرد که استان از ظرفیت فرهنگسرا استفاده کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما زیرساخت لازم برای فضای فرهنگی و هنری را نداریم که ما تلاش مان را انجام میدهیم تا با بحث ایجاد سینما در شهرستان های مختلف این مشکل را بر طرف کنیم.

بر این اساس، از ۲۰ تا ۲۷ فروردین به مناسبت سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی شناخته می شود.شهید سید مرتضی آوینی از مستندسازان روایت فتح بود که پس از شهادت، مقام معظم رهبری وی را سید شهیدان اهل قلم نامیدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند