استاندار خراسان شمالی در دیدار از حوزه هنری تاکید کرد:
دغدغه‌های جامعه هنری استان نباید مغفول بماند

02:180

استاندار خراسان شمالی در بازدید از مجموعه حوزه هنری استان و دیدار با جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری از این که دغدغه‌های جامعه هنری استان نباید مغفول بماند سخن گفت و بر پای کاربودن مدیران فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دکتر محمدرضا حسین‌نژاد استاندار خراسان شمالی در این دیدار و پس از شنیدن دغدغه‌های هنرمندان حاضر در این نشست، هنر را جزء لاینفک زندگی برشمرد و با مخاطب قراردادن مردم در مسیر نقش‌آفرینی هنرمندان گفت: نباید این نقش نادیده گرفته شود.

وی ادامه داد: از این روی دغدغه‌های جامعه هنری استان نباید مغفول بماند و هم مدیران فرهنگی باید پای کار باشند و هم هنرمندان رسالت واقعی خود را ایفا کنند.

وی در پاسخ به یکی از مطالبات هنرمندان مبنی بر عدم جایگاه واقعی هنر گفت: متاسفانه عدم تسلط به شرح وظایف موجب بروز گلایه، نگرانی و عدم رضایت می‌شود بنابراین نباید به موضوع مهم هنر به صورت تک بعدی نگریسته شود.

دکترحسین نژاد با بیان این که نقش‌آفرینی درست ما در هر جایگاهی موجب می‌شود تا نسل‌های آینده در مورد ما به درستی قضاوت کنند، مطالبات هنرمندان دوسویه خواند و افزود: این مطالبات باید هم از سوی هنرمندان و هم مجموعه استانداری پاسخ داده شود.

قاسم مهرنیا از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و ادب این شهر ضمن پرداختن به پیشینه فرهنگی و ادبی این شهر و پرورش استعدادهای فرهنگی و هنری و ادبی  این خطه فرهنگ‌مدار بر ضرورت شناساندن این شهر فرهنگ پرور تاکید و خواستار  حمایت مادی و معنوی از جامعه هنری شد.

مهدی رستمی از هنرمندان عرصه خوشنویسی خواستار نگاه کلان مدیریتی به جامعه فرهنگی و هنری و فراهم‌سازی بستر حضور هنرمندان در عرصه‌های بین‌المللی شد.

منوچهر محمدپور نیز در این دیدار از بی مهری‌های مسئولان به جامعه فرهنگی و هنری گلایه کرد و خواستار انتخاب مدیران متناسب با جایگاه واقعی‌شان به ویژه درعرصه فرهنگ و هنر شد.

علیرضا فیروزه از پیشکسوتان عرصه نمایش استان نیز از ضرورت شکل‌گیری خانه هنرمندان و ورود شهرداری برای هزینه کردن در عرصه هنر شد، مقوله‌ای که در استان مغفول مانده است.

الیاس صدری از هنرمندان جوان عرصه موسیقی استان نیز خواستار نگاه هوشمندانه به این حوزه و تعیین ضرب الاجلی برای ورود دستگاه‌های مختلف و نشست‌های تخصصی با جامعه فرهنگی و هنری شد.

محمد شاکری از هنرمندان عرصه نمایش استان نیز با اشاره به معضلات اجتماعی موجود در استان و آمار بالای طلاق و درگیری و… خواستار بهره‌گیری از هنر برای درمان معضلات موجود شد و گفت: یک کارگروه از هنرمندان تشکیل و تمام بزه‌کاری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را مطرح و از هنرمندان بخواهید تا برای برون رفت از این مقوله راه کار ارائه دهند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند