پیام تسلیت مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری، در پی درگذشت وحید حیاتی/ بدرقه؛ فردا از حوزه هنری

02:000

در پی درگذشت وحید حیاتی از هنرمندان و پژوهشگران موسیقی ایرانی که طی سال‌های اخیر در مرکز موسیقی حوزه هنری فعالیت می‌کرد، میلاد عرفان‌پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری طی پیامی درگذشت ایشان را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، میلاد عرفان‌پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری طی پیامی درگذشت هنرمند موسیقی وحید حیاتی را به جامعه هنری ایران و خانوده محترمشان تسلیت گفت.

متن پیام مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری به شرح زیر است؛

«انالله و انا الیه راجعون

نام آشنای وحید حیاتی و چهره خندان و به یادماندنی او از خاطره اهالی هنر به‌خصوص دلبستگان به موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی نخواهد رفت. کلمه مرگ برای او که مرد دل‌زنده موسیقی بود، کلمه‌ای غریب و باورناپذیر است. اما چه کنیم که این کلمه حق است و گریزناپذیر. حیاتی در کنار عزیزانی دیگر در حوزه هنری بیش از ۲۵ سال، در عرصه آموزش، کارشناسی و مدیریت برای حیات موسیقی اصیل کوشید و ثمره این کوشش برگزاری رویدادهای کم‌نظیر و شاخصی بود که تا هنوز، حافظه هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر را می‌نوازد. ان‌شاءالله این مرد خوش‌مرام و خوش‌خلق موسیقی با مولایش امیرالمؤمنین (ع) که سال‌ها نام او را برلب داشت محشور شود و در سایه غفران الهی، غرق آرامش باشد.

میلاد عرفان‌پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری»

این هنرمند بر اثر سکته مغزی و در سن پنجاه و یک سالگی از دنیا رفت.

وحيد حياتی از سال ۷۰ به فراگيری نوازندگی دف و تنبك نزد حسن آزاده‌فر پرداخت و سپس نزد مهرداد كريم‌خاوری در زمينه نوازندگی دف، فردين كريم‌خاوری و بابك مدرسی نوازندگی سه تار و محمد محرابی كلارينت به كسب تجربه پرداخت.

علاوه بر اين، تئوری موسيقی را نيز نزد علی منتظری و امير اسلامی فرا گرفته است. او علاوه بر تدريس كلارينت و سازهای كوبه‌ای، به تدريس دف و تنبك در فرهنگسرای خاوران، حوزه هنری مركز و شهر ری و همچنين آموزشگاه‌های موسيقی ستارگان و نفير پرداخته است.

حياتی داوری جشنواره‌های متعددی را نيز در سوابق خود دارد و از سال ۷۷ در مركز موسيقی حوزه هنری حضور داشت.

مراسم تشییع آن مرحوم ساعت ۹٫۳۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند