در هفته اول رویداد «چارسوی هنر» چه گذشت؟
رقابت ۳۰ تیم در چالش سیاست‌گذاری فرهنگی

02:000

رویداد «چارسوی هنر» که روز چهارشنبه ۱۱ اسفند با حضور حدود ۸۰ شرکت‌کننده در قالب ۳۰ تیم افتتاح شد، طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ اسفندماه نیز ادامه یافت و در انتهای مرحله اول رویداد، تیم‌ها برای مسائل و چالش‌های مطرح‌شده، ریشه‌یابی پیشنهادی خود را به مربیان ارائه کردند.

به گزارش روابط‌ عمومی حوزه هنری، در روز دوم رویداد ابتدا کارگاه آموزشی «ریشه‌یابی» با تدریس آقایان فردحسینی‌، فدایی، موسوی‌فرد و خانم ادیبی برگزار شد و پس از پایان این کارگاه تیم‌ها تحت نظارت مربیان، به فعالیت ریشه‌یابی پرداختند تا برای علل و زمینه‎‌های شکل‌گیری سه چالش مطرح‌شده در رویداد همفکری کنند. این فعالیت در صبح روز سوم رویداد نیز ادامه یافت و از عصر جمعه ۱۲ اسفندماه، تیم‌های شرکت‌کننده نتایج فعالیت ریشه‌یابی خود را به مربیان حاضر در رویداد ارائه دادند. در نهایت و پس از بررسی ارائه‌های انجام‌شده و بر اساس تصمیم مربیان، هیچ تیمی در این مرحله از چالش حذف نشد و تمام تیم‌ها وارد مرحله‌ی دوم رویداد شدند که از صبح شنبه به صورت غیرحضوری آغاز شد.

در این مرحله، تیم‌های شرکت‌کننده پس از گذراندن کارگاه‌های آموزشی «ارائه راهکار» به صورت آنلاین و پس از مشورت با مربیان خود، باید برای چالش‌های مطرح‌شده در رویداد راهکارهای عملیاتی خود را دسته‌بندی و از عصر روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه به مربیان ارائه کنند. در نهایت و پس از بررسی ارائه‌ها، در هریک از چالش‌های رویداد بین ۴ تا ۶ تیم وارد مرحله‌ی نهایی می‌شوند که روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ اسفندماه در پردیس مرکزی حوزه هنری برگزار خواهدشد.

سه چالش مطرح‌شده در این رویداد «سهم پایین بازنمایی فراتهران در آثار هنری»، «سبد مصرف فرهنگی مخرب نوجوانان» و «سهم پایین مضامین و سوژه‌های انقلابی در سینمای ایران» بود که مربیانی همچون آقایان محمد توکلی، حامد بامروت‌نژاد، علی جانباز، محمدهادی اسماعیلی، احسان ابراهیمی، سعید لشکری، مهدی فردحسینی، امین سردارآبادی و محمد فدایی و خانم‌ها‌ سمانه‌سادات حسینی و راضیه ادیبی در هفته‌ی اول رویداد تیم‌های شرکت‌کننده را برای ریشه‌یابی و ارائه‌ی راهکار حول این چالش‌ها راهنمایی و هدایت کردند.

مراسم اختتامیه‌ رویداد «چارسوی هنر» و معرفی برگزیدگان رویداد، عصر روز جمعه ۲۰ اسفندماه در تالار مهر حوزه هنری برگزار خواهدشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند