در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری اصفهان مطرح شد:
احمدی‌فر: مقوله فرهنگ، موضوع مستقل و محدودی نیست/ شاه‌مرادی: رویکرد ما در حوزه هنری تعامل با همه نهادها و ارگان‌هاست

03:000

مجتبی شاه‌مرادی رئیس حوزه هنری اصفهان گفت: برای احیای پاتوق‌ها و مراکزی که محل رفت و آمد و زایش و همفکری هنرمندان اصیل انقلابی در استان بوده است، تلاش خواهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان اصفهان، روز چهارشنبه سوم دی‌ماه، با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌ها، سید امین باطنی دستیار ویژه ریاست، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری- مالی حوزه هنری، مهدی احمدی‌فر رئیس سابق حوزه هنری اصفهان و مجتبی شاه‌مرادی رئیس جدید حوزه هنری اصفهان در میان جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه اصفهان در سالن سعدی برگزار شد.

مهدی احمدی‌فر رئیس پیشین حوزه هنری استان اصفهان گفت: خدا را شاکرم که این چند سال توانستم در فضای فرهنگ و هنر و دایره هنرمندان، تلاش و عرضه خدمت داشته باشم.

وی ادامه داد: بر مبنای فرمایش پیامبر صلی‌الله، در ایام عمر ما، گه گاه نسیم‌هایی می‌وزد که سراسر لطف خداوند است و ما باید خود را در معرض لطف خداوند قرار دهیم و این چند سال خدمت در حوزه هنری برای من همان نسیم دل‌انگیز بود که روانم را تلألو داد.

احمدی‌فر خاطرنشان کرد: اگر کاری انجام شده وظیفه بوده است و لطف خداوند و حاصل تلاش همکارانم. مقوله فرهنگ به‌طور اعم و هنر به‌طور اخص به‌عنوان یکی از مؤلفه‌ها و ابزارهای اصلی آن یک موضوع مستقل و محدود محسوب نمی‌شود.

وی تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف فرهنگی و توسعه و ترویج هنر ارزشی باید به وجوه مختلف از قبیل زیرساخت‌ها، امکانات، ابزارها، توانمندسازی انضباط، انگیزش‌های سازمانی، دغدغه‌های ایمانی و فکری توجه داشت و در ایجاد و اصلاح و بهبود همه آنها همت کرد، لذا سعی بنده در این بود که همزمان به همه ملزومات و مؤلفه‌های مورد نیاز توجه و رسیدگی داشته باشم.

وی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد سال‌های حضور خود در حوزه هنری استان اصفهان به عنوان ریاست حوزه هنری پرداخت.

برای احیای پاتوق‌ها و مراکز همفکری هنرمندان انقلابی تلاش خواهم کرد

در ادامه مجتبی شاه‌مرادی رئیس جدید حوزه هنری استان اصفهان گفت: امیدوارم بتوانم قدم کوچکی بردارم و خادم حوزه هنر انقلاب در استان باشم. امروز در اصفهان به چند چیز نیاز داریم، نخست به همدلی و همراهی بیشتر با یکدیگر.

وی با اشاره به رویکرد حوزه هنری افزود: امیدوارم بتوانم دست همه را بفشارم و کمک تک تک عزیزان را داشته باشم. رویکرد ما در حوزه هنری رویکرد تعاملی با همه نهادها و ارگان‌هاست و امیدواریم بتوانیم خدمتی بکنیم به هنر انقلابی در استان و شهر خودمان.

شاه‌مرادی اظهار داشت: برای احیای پاتوق‌ها و مراکزی که محل رفت و آمد و زایش و همفکری هنرمندان اصیل انقلابی در استان بوده است، تلاش خواهم کرد و امیدوارم همانطور که دوستان اشاره کرده‌اند بتوانم از این حُسن مجاورت با میراث خودمان استفاده کنم و شرمنده گذشتگان و هنرمندانی که در این شهر زیسته‌اند نباشم.

وی اظهار امیدواری کرد با برطرف شدن این بیماری (کرونا) بتوانیم روزهای پر رونقی را در حوزه هنری داشته باشیم و شما را بارها و بارها ببینم. امیدوارم زمانی که این وظیفه را محول می‌کنم به خودم ببالم که توانسته‌ام در هر خانواده اصفهانی، جرقه هنری را روشن کرده باشم و انشاءالله آینده پر هنر و پر از رونقی را داشته باشیم و میراث‌داران خوبی برای گذشتگان خود باشیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند