حسینی در گفت‌وگو با مهر مطرح کرد:
در صدد ارتقاء سطح کیفی آموزش در هنرستان سوره هستیم/ هنرستان دخترانه سوره تعطیل نیست

02:000

مدیرکل ارتباطات و رسانه حوزه هنری با اعلام اینکه هنرستان دخترانه سوره تعطیل نیست، تأکید کرد: در صدد ارتقاء سطح کیفی آموزش در رشته هنرهای نمایشی در هنرستان سوره هستیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از خبرگزاری مهر، در پی خبر تعطیلی رشته‌ هنرهای نمایشی هنرستان دخترانه سوره، واکنش‌های مختلفی نسبت به این اقدام صورت گرفت. در این بین در ذهن بسیاری از هنرجویان، هنرمندان و تعدادی از چهره‌های فرهنگی سؤالاتی پیش آمد که لازم بود به آنها پاسخی شفاف داده شود. به همین منظور سید حسام‌الدین حسینی مدیرکل ارتباطات و رسانه حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر به برخی از دلایل این اقدام پرداخت.

سید حسام الدین حسینی درباره صحت خبر مطرح شده درباره تعطیلی گروه هنرهای نمایشی هنرستان دخترانه سوره، به خبرنگار مهر گفت: بحثی در خصوص توقف یک ساله فعالیت‌های گروه هنرهای نمایشی هنرستان مطرح شد، ولی واکنش‌های جمعی از هنرجویان سابق و هنرمندان به گونه‌ای است که گویی قصد ما ممنوعیت فعالیت دخترها در حوزه هنرهای نمایشی است، در حالی‌که اصلاً اینگونه نیست.

وی یادآور شد: هنرستان سوره هنرستانی دخترانه است و توقف یک ساله فعالیت گروه هنرهای نمایشی هنرستان ربطی به قضیه جنسیتی ندارد.

حسینی با بیان اینکه شرایط آموزش تئاتر در دوران کرونا خیلی فراهم نیست و پیچیدگی‌ها و دشواری‌هایی دارد، افزود: از طرف دیگر موضوعی که مدنظر ما قرار گرفت ماجرای کیفیت آموزشی خود ما است. طی سال‌های گذشته هنرجویان متعددی در رشته‌های دیگر هنرستان دخترانه سوره نظیر هنرهای تجسمی و سینما وارد دانشگاه شدند، ولی در رشته هنرهای نمایشی این خروجی را نداشتیم که ضعف ما است و باید اصلاح شود.

مدیرکل ارتباطات و رسانه حوزه هنری تأکید کرد: هنرستان دخترانه سوره تعطیل نیست و حتی در رشته‌های سینما و گرافیک ظرفیت بیشتر شده است، اما در رشته تئاتر تا یک سال تحصیلی فاصله می‌گیریم تا دوستان بازنگری و برنامه‌ریزی‌های لازم را در جهت ارتقای سطح کیفی آموزش هنرهای نمایشی در هنرستان انجام دهند. البته هنرجویانی که ورودی بالاتر گروه هنرهای نمایشی هنرستان هستند به تحصیل خود ادامه می‌دهند و فقط ورودی جدید نخواهیم داشت.

در صدد ارتقاء سطح کیفی آموزش در هنرستان سوره هستیم

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: ما مسئله و مشکلی با هنر نداریم و طالبان نیستیم. هنرستان دخترانه سوره تعطیل نیست و به فعالیت خود ادامه می‌دهد و حتی رشته‌های هنری دیگر خود را توسعه داده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند