چهره برتر موسیقی چهارمحال و بختیاری:
در جامعه امروزی موسیقی خوب به گوش مخاطب نمی رسد

03:170

حمید توفیقی بروجنی نامزد چهره برتر موسیقی سال ۱۴۰۰ چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه در حال حاضر  موسیقی خوب و فاخر با اقبال کمتری روبه رو می شود و در جامعه امروزی موسیقی خوب به گوش مخاطب نمی رسد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حمید توفیقی آهنگساز، تنظیم کننده و مدرس که کارنامه درخشانی در عرصه هنر موسیقی دارد، گفت: به نظر بنده نمایش ندان ساز های موسیقی در صداسیما و در مقابل نمایش دادن انواع ساز غربی در در شبکه های ماهواره ایی و فضایی مجازی باعث شده است که خیلی از مخاطبان مبنای موسیقی شان موسیقی مبتذل شود.

وی اظهار داشت:  کار رسانه، وزارت ارشاد و حوزه هنری این است که موسیقی خوب را پرورش دهد و با فراهم کردن فضایی مناسب اجرا  بتواند موسیقی فاخر و خوب را به جوانان امروز نشان دهد. معتقد هستم برخی از سخت گیری های بی جا در هنر از سوی متولیان فرهنگ و هنر در جامعه باعث این شده که هنرمند ما کمتر به سراغ اجرای زنده و معرفی موسیقی خوب به نسل جوان شود.

توفیقی گفت: موسیقی را می توان در هنر انقلاب یک ژانر مستقل دانست. ما موسیقی های فاخر و انقلابی بسیاری داریم که از پیروزی انقلاب تا کنون همیشه یاد آور سلحشوری، ایثار، آزادی و … انقلاب شکوهمند اسلامی هستند و تا همیشه ماندگار خواهند ماند.

وی گفت: امروزه مخاطبان هنر انقلاب از نسل گذشته می باشند نسلی که هشت سال دفاع مقدس را دیده اند و خاطراتی از آن دوران دارند اما طرز فکر نسل جدید کمی متفاوت است و این وظیفه متولیان هنری کشور است که با حمایت از هنرمندان درزمینه های مختلف هنری بتوانند نسل جدید انقلاب اسلامی را با آرمان ها ی این انقلاب شکوهمند آشنا کنند.

این آهنگساز  اظهار داشت:  امر آموزش در هنر بسیار مهم و از اصول اولیه است آموزش باعث این خواهد شد که هنرمندان جوان ما از کلیشه به دور باشند و آثار فاخر و ماندگاری را از خود به جا بگذارند. امروزه هنرمندان تحصیل کرده بسیاری داریم که باید زمینه برای این عزیزان فراهم شود تا بتوانند آثار ماندگاری تولید کنند.

وی یادآور شد: باید در ژانر های مختلف موسیقی فاخر ساخته شود و موسیقی سنتی ایرانی بیشتر جدی گرفته شود ما اکنون شاهد این هستیم که جوانان بسیاری به سمت موسیقی سنتی سوق پیدا کرده اند و آثار بسیار خوبی نیز تولید شده است. اما این مقدار بسیار محدود است و باید متولیان امر فرهنگ و هنر هر چه بیشتر به این مقوله بپردازند چرا که توجه کمتر به موسیقی اصیل ایرانی باعث آن می شود که جوانان ما به سمت موسیقی های غربی بروند.

این آهنگساز ایرانی افزود: امروزه خانواده ها در زمینه های مختلف برای اعتلای هنر کارهایی را انجام می دهند ولی به دلیل مشکلات اقتصادی خیلی از خانواده ها از نوشتن فرزندان شان در کلاس های  هنری انصراف می دهند و این به دلیل هزینه زیاد برای یک خانواده است. اگر متولیان فرهنگی استان و کشور بتوانند حمایت ها ی مالی از اساتید هنری استان داشته باشند شاید بتوان برای برخی از خانواده های کم برخورار نیز کلاس های هنری را برگزار کرد به واقع استعداد های بسیار خوبی نیز در این زمینه ها کشف خواهد شد که بی نظیر است.

حمید توفیقی بروجنی  از سال ۱۳۶۸ فعالیت موسیقی خود را آغاز کرده  و در این سال ها  بیش از ۷۰ اثر برای صدا سیما تولید و آهنگ سازی کرده است از نمونه آثار این هنرمند گرامی می توان به آثار قطعه بیشه شیرون، آهنگ سازی و تنظیم البوم های ظله، سوز و سیر، تاک  و … اشاره کرد. داوری بسیاری از جشنواره های موسیقی چون جشنواره های مناطق زاگرس نشین و …  از دیگر فعالیت های این هنرمند پیشکسوت موسیقی است. توفیقی  در هفته هنر انقلاب اسلامی به عنوان نامزد چهره برتر هنر انقلاب در بخش موسیقی معرفی شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند