دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری برگزار می‌کند؛
درس گفتارهای شاهنامه یوسفعلی میرشکاک در حوزه هنری

01:380

نخستین جلسه از «درس گفتارهای شاهنامه» به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری، ساعت  ۱۶ تا ۱۸ سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ با سخنرانی و ارائۀ یوسفعلی میرشکاک، شاعر و پژوهشگر ادبی، در سالن طاهره صفارزادۀ حوزۀ هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نخستین جلسه از «درس گفتارهای شاهنامه» به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری، ساعت  ۱۶ تا ۱۸ سه‌شنبه ۳۱ خرداد۱۴۰۱ با سخنرانی و ارائۀ یوسفعلی میرشکاک، شاعر و پژوهشگر ادبی، در سالن طاهره صفارزادۀ حوزۀ هنری برگزار خواهد شد.

یوسفعلی میرشکاک، زاده۱۳۳۸شوش و شاعر، نویسنده و طنزپرداز است. از میرشکاک بیش از ۳۰ کتاب در زمینه های گوناگون منتشر شده که از جمله می توان به  ستیز با خویشتن و جهان، دیپلمات نامه، پوریای ولی، فرامرز نامه، زخم بی‌بهبود، از زبان یک یاغی و نیست انگاری و شعر معاصر اشاره کرد.

میرشکاک درطول ۳۰ سال اخیر علاوه بر نوشتن کتاب، پیوسته در نشریات نیز قلم زده و در زمینه‌های گوناگونی شامل نگارش نقدهای ادبی، نوشته‌های طنز، مقالات سیاسی و مذهبی و عرفانی فعال بوده‌است. این شاعر، برگزیده دومین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در بخش امام و انقلاب است و همکاری و همراهی او با سید مرتضی آوینی نیز از نقطه عطف‌های قابل توجه کارنامه میرشکاک است.

حضور در این نشست برای همۀ علاقه‌مندان و پژوهشگران آزاد و به‌رایگان است و در نشانی خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزۀ هنری، سالن طاهره صفارزاده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند