از ششم بهمن‌ماه؛
درس‌گفتار «تاریخ هنر معاصر ایران» به صورت مجازی برگزار می‌شود

02:030

درس‌گفتار « تاریخ هنر معاصر ایران » توسط پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی از ششم بهمن ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این دوره در ۸ جلسه با تدریس دکتر محمدعلی روزبهانی، عضو هیئت علمی گروه حکمتِ هنر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، از ششم بهمن‌ماه ۱۴۰۰، روزهای چهارشنبه ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار می‌شود.

چرا باید «تاریخ هنر معاصر ایران» را بدانیم؟

هنر هر دوره، بازتاب ناخودآگاه جمعی مردم آن دوره است. با شناخت هنر معاصر ایران می‌توان به تماشای هر آن چیزی رفت که در خیال جمعی ایرانیان حضور داشته و نسبت مان با جهان پیرامون را به خوبی نشان می‌دهد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

۱-هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر : اهالی هنر در این دوره با سبک‌های مختلف هنری ، آثار نقاشی و گرافیک دوران صفویه تا قاجار و چگونگی تحلیل این آثار آشنا می‌شوند. تاریخ هنر می‌تواند هنرمندان را به مشاهده‌ی تاثیر «جامعه» و «هنرمند» به روی یکدیگر ببرد. آشنایی با آثار هنری در طول تاریخ به هنرمندان کمک می‌کند تا با الهام یا اقتباس از آن‌ها، آثاری با پایه‌های محکم‌ و اصیل خلق کنند.

۲-اهالی تاریخ و علوم انسانی: این دوره برای اهالی و علاقه‌مندان به تاریخ و علوم انسانی، تغییر و تطور جهان ایرانی ها را از دل نقاشی ها و آثار گرافیکی معاصر ایران روایت خواهد کرد. به وسیله مشاهده و تحلیل آثار هنری تاریخ معاصر ایران می‌توان به ناخودآگاه جمعی ایرانیان و شناخت هویت ایرانی پی برد.

مدرس این دوره کیست؟

محمدعلی روزبهانی، دانش‌آموخته دکتری فلسفه علم و تکنولوژی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. «تاریخ گرافیک»، «تاریخ هنر»، «فلسفه هنر»، «حکمت هنر اسلامی»، «فرهنگ و فناوری»، «هنر معاصر اسلامی»، «جامعه شناسی هنر»، «اسطوره شناسی» و «تاریخ فلسفه» از جمله درس‌هایی است که او تاکنون در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه سوره به تدریس آنها پرداخته است. محمدعلی روزبهانی هم اکنون  عضو هیئت علمی گروه حکمت هنر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی است و به پژوهش در تاریخ تحلیلی نقاشی و گرافیک ایران معاصر  می پردازد.

شیوه اجرایی کلاس چگونه است؟

در این دوره قرار است که آثار هنری دوره‌های معاصر ایران را تماشا کنیم و با مشاهده آثار، به تحلیل سبک‌ها و این دوره‌های تاریخی بپردازیم

علاقه‌مندان برای اطلاع از جریان امور و ثبت‌نام به این صفحه در اینستاگرام مراجعه کنید: http://www.instagram.com/rcica_ir

یا به این شماره در واتساپ و تلگرام پیام بدهید: ۰۹۹۱۴۵۴۰۲۴۲

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند