درخشش هنرمندان خوزستانی در جشنواره بین‌المللی تئاتر مریوان

01:110

هیام احمدی و فرامرز غلامیان با نمایش «نهام» کاری از واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خوزستان، در دو بخش کارگردانی و طراحی فضا موفق به کسب تندیس و دیپلم افتخار طراحی این بخش از پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان شدند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارشناس واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خوزستان با اعلام این خبر گفت: آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با معرفی برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

آرش ساربان افزود: در این آیین با رأی هیئت داوران؛ هیام احمدی و فرامرز غلامیان با نمایش «نهام» از هنرمندان واحد نمایش حوزه هنری خوزستان، به صورت مشترک تندیس و دیپلم افتخار طراحی جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان را به خود اختصاص دادند.

وی گفت: نمایش «نهام» به کارگردانی فرامرز غلامیان، اثری از هنرمندان آبادان بوده و موضوع آن، آواها و نواهای دریانوردی جنوبی است که برای کسب رزق و روزی، کار ماهی‌گیری می‌کنند.

بنا بر این گزارش، نمایش‌های راه‌یافته به این جشنواره ۴۱ اثر بوده که ۱۶ اثر در بخش آزاد، ۶ اثر در بخش آیینی و سنتی، ۵ اثر در بخش کودک و نوجوان، ۳ اثر در بخش دگرگونی‌های اجرایی و ۵ اثر هم در بخش ویژه (ایثار و شهادت) به مرحله نهایی راه یافت.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از ۵ تا ۱۰ آبان‌ماه در مریوان برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند