درخشش فیلم «نفس» و «عزیز قلی» در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام»

03:110

فیلم کوتاه «نفس» تولید حوزه هنری استان مرکزی و مستند «عزیز قلی» تولید حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «رسام» حائز رتبه‌های برتر شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حمیدرضا مجیدی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان مرکزی، اظهار داشت: فیلم کوتاه «نفس» ساخته بیژن بیات در بخش ۱۸۰ ثانیه‌ای این جشنواره موفق به کسب جایزه اول شد.

وی گفت: اعضای هیئت انتخاب این جشنواره متشکل از آقایان علی‌اکبر راد، حسین طلابیگی، اکبر تدبیری از میان ۲ هزار و ۸۰۸ اثر رسیده به دبیرخانه این جشنواره آثار هنرمندان را در شش بخش فیلم مستند، داستانی، نماهنگ، ۱۸۰ ثانیه ای، فیلم‌نامه و انیمیشن انتخاب کردند و اعضای هیئت داوران متشکل از مهدی عظیمی، محمدرضا معصوم‌زادگان، سیدرحیم حسینی آثار برتر را معرفی کردند که فیلم «نفس» عنوان برگزیده در بخش ۱۸۰ ثانیه‌ای را از آن خود کرد.

دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رسام به همت سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با رویکرد مدافعان وطن و مدافعان حرم برگزار شد که مراسم اختتامیه در شامگاه چهارشنبه ۱۷دی‌ماه در آبادان برگزار شد.

فیلم کوتاه «نفس» درباره پیرزن بیماری است که با یادآوری خاطرات فرزندش حالش خوب می‌شود.

گفتنی است پیش از این نیز این اثر در 4 جشنواره دیگر موفق به کسب عناوین برگزیده شده بود.

موفقیت فیلم مستند حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام»

فیلم مستند «عزیز قلی» از تولیدات این مرکز موفق شد در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رسام جایزه دوم بخش مستند را از آن خود کند.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این مستند به کارگردانی سید جواد هادی‌اصل، روایت رشادت‌های عزیز قلی کافیانی رزمنده شجاع دوران دفاع مقدس از منطقه زیلایی استان کهگیلویه بویراحمد است که در همه ۸ سال دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور فعال داشته و حماسه‌های بی‌نظیری طی این سال‌ها از خود به یادگار گذاشته است.

اسلامی بیان کرد: این رزمنده دلاور در ۱۴ عملیات به عنوان نیروی خط شکن و تک تیرانداز حضور بی‌بدیلی داشته و به جهت شجاعت و جسارت بالا در نبرد۲ بار مدال شجاعت از دست فرماندهان جنگ از جمله فرمانده وقت سپاه سر لشكر محسن رضایی دریافت كرد.

وی تصریح کرد: مستند «عزیز قلی» با حمایت حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد و مشارکت سپاه فتح استان، توسط سید جواد هادی اصل با هدف ثبت و ضبط گوشه‌ای از رشادت‌های این رزمنده دوران دفاع مقدس به مدت ۳۵ دقیقه تولید شده است.

اسلامی افزود: در این دوره از جشنواره ۲۸۰۸ اثر از ۱۰۸ کشور و پنج قاره جهان به دبیرخانه این رویداد فرهنگی ارسال شده بود که از این تعداد دو هزار و ۲۰۸ اثر از کشورهای خارجی و ۶۰۰ اثر داخلی بوده است که در پایان آثار کشورهای استرالیا، هند و ایتالیا به همراه ۱۸ استان حائز رتبه شدند.

وی بیان کرد: فیلم مستند «عزیز قلی» پیش از این به جشنواره سینما حقیقت راه یافته بود و در این جشنواره اکران شد.

گفتنی است، آیین اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» با موضوع دفاع مقدس و مقاومت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهدا مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، چهارشنبه 17 دی‌ماه با حضور سردار محمدقاسم ناظر معاون هماهنگی و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار محمود سزاوار رئیس سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد دفاع مقدس، سردار عباس یوسفی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به میزبانی شهرستان آبادان به صورت زنده و از طریق ویدئو کنفراس برگزار شد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند