درخشش تولیدات حوزه هنری کردستان در شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در استان

02:120

با پایان یافتن شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در کردستان، جوایز اصلی این جشنواره به تولیدات حوزه هنری استان کردستان رسید.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در استان کردستان که در در پنج بخش فیلم‌نامه، فیلم کوتاه داستانی، نماهنگ، فیلم مستند و پویانمایی برگزار شد، در مجموع ۱۲۵ اثر به دبیرخانه این رویداد هنری ارسال شد.

در این جشنواره که با داوری خسرو سینا، جلال نصیری هانیس و مجاهد بنی‌عامریان برگزار شد، در مجموع ۱۸ اثر در بخش فیلم کوتاه، ۲۵ اثر در بخش فیلم مستند، ۱۲ اثر در بخش پویانمایی، ۲۵ اثر در بخش نماهنگ و ۴۵ اثر در بخش فیلم‌نامه داوری شد.

در این جشنواره در بخش فیلم کوتاه داستانی، سه اثر تولیدی حوزه هنری استان کردستان عناوین اول تا سوم این بخش را به خود اختصاص دادند.

بنا بر این گزارش، فیلم «نهست» به کارگردانی زانیار لطفی، تولید مشترک حوزه هنری و صدا و سیمای مرکز کردستان رتبه اول، فیلم «سرباز» به کارگردانی آکو زندکریمی رتبه دوم و فیلم «سارا انار نداردم به کارگردانی مریم البرزی رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش فیلم مستند نیز، مهرداد یوسفی برای فیلم «مجید بربری» رتبه اول را کسب کرد، رتبه دوم این بخش به فیلم «کبوترهای روی شیروانی» اثر برهان احمدی رسید و رتبه سوم را نیز سیدرضا سیدفاتحی برای فیلم «مادر مهرداد» از آن خود کرد.

همچنین در این بخش برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره زنده یاد رحیم ذبیحی فیلمساز فقید کردستانی، جایزه ویژه‌ای برای فیلم «سنگ مزاری برای برادر شهیدم» در نظر گرفته شده بود که به خانواده این هنرمند فقید اهدا شد.

هیئت داوران در بخش پویانمایی جایزه اول را به برزان رستمی برای فیلم «بالانس» اختصاص داد و رتبه‌های دوم و سوم به ترتیب به خبات ساعدی برای فیلم «پیشمرگان مسلمان کرد» و حاتم ساعدپناه برای فیلم «سرزمین سبز» رسید.

در بخش نماهنگ اثر «دختر کرد» به کارگردانی برزان محمدی رتبه اول و «بازگشت پروانه‌ها» به کارگردانی فرید نیکخواه رتبه دوم را کسب کرد و هیئت داوران در این بخش اثری را شایسته رتبه سوم ندانستند.

فیلم‌نامه «تحویل رؤیای ناتمام» نوشته برزان رستمی رتبه برتر را در این بخش به خود اختصاص داد و آثار «خط های موازی» نوشته جلال ساعدپناه و «انیسه» نوشته مریم البرزی به ترتیب رتبه دوم و سوم بخش فیلم‌نامه را کسب کردند.

همچنین فیلم‌نامه «چمدان» نوشته سامان حسین‌پور و فیلم‌نامه «تاریخی مطلق» نوشته نوید زارع نیز توسط هیئت داوران شایسته تقدیر شناخته شدند.

فیلم «نهست» پیش از این عنوان برتر کشوری جشنواره مقاومت را نیز از آن خود کرده بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند