درخشش اعضای باشگاه تئاتر تجربه در جشنواره تئاتر افلاکیان

03:020

۵ جایزه از ۷ جایزه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی «افلاکیان» قم، برای سه اثر نمایشی «سردار سرباز»، «مهندسی مین» و «لشکر ۴۱ ثارالله» به اعضای باشگاه تئاتر تجربه حوزه هنری قم تعلق گرفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی افلاکیان که هم‌زمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد، ۵ جایزه از ۷ جایزه هیئت داوران به اعضای باشگاه تئاتر تجربه حوزه هنری قم تعلق گرفت.

مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر افلاکیان عصر روز شنبه سوم مهرماه در سالن آمفی‌تئاتر باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شهر قم برگزار شد.

در این مراسم، احمد حاجی‌زاده دبیر ستاد کنگره ملی شهدای استان قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی لقمان‌پور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم، محمدعلی روزبهانی رئیس حوزه هنری قم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، حسن دلیر معاون امور هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، محمدرضا آزاد و احمد سلیمانی از اساتید پیشکسوت تئاتر قم و جمعی از هنرمندان و هنرجویان تئاتر استان حضور داشتند.

در ابتدای مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم که به علت سفر کربلا در مراسم حضور نداشت، در بخشی از پیام تصویری خود توضیحاتی درباره این جشنواره ارائه کرد و گفت: این جشنواره با موضوع «شهدای دفاع مقدس»، «شهدای مدافع حرم»، «شهدای سلامت» و «شهدای هنرمند» اعلام فراخوان شد و مورد استقبال هنرمندان قم قرار گرفت.

سید موسی حسینی کاشانی در ادامه افزود: آثار دریافت‌ شده در دو مرحله بازخوانی نمایشنامه‌ها و بازبینی اجرای نمایش گروه‌ها از سوی پیشکسوتان و اساتید تئاتر قم ارزیابی شد، که در نهایت شش گروه منتخب به مرحله نهایی راه یافت و این گروه‌ها در طول هفته دفاع مقدس، ۶۰ اجرا در سطح شهر خواهند داشت.

در بخش دیگری از این مراسم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم به تأثیرگذاری و آگاهی‌بخشی هنر تئاتر در میان شهروندان اشاره کرد. همچنین احمد حاجی‌زاده دبیر ستاد کنگره ملی شهدای استان قم در سخنانی بر لزوم توجه به هنرمندان انقلابی تأکید کرد. اجرای نمایش «سرباز سردار» منتخب این جشنواره از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

پایان‌بخش این مراسم، تقدیر از برگزیدگان جشنواره تئاتر خیابانی افلاکیان در سه‌ بخش «بازیگری»، «کارگردانی» و «نمایشنامه‌نویسی» به شرح زیر بود:

برگزیدگان بخش بازیگری:

نفر اول: مهدی آقاخانی برای بازی در نمایش «لشکر ۴۱ ثارالله»

نفر دوم: محمد سعادتمند برای بازی در نمایش «مهندس مین»

نفر سوم: سید محمد رضا پیغمبری برای بازی در نمایش «سرباز سردار»

هیئت داوران در این بخش از امیرعباس زرنوش بازیگر نوجوان «نمایش دلتنگی» تجلیل ویژه کرد.

 

برگزیدگان بخش کارگردانی:

نفر اول: هومن پیری برای نمایش «سردار سرباز»

نفر دوم: سید محمدرضا پیغمبری برای نمایش «مهندس مین»

نفر سوم: محمد جواد زرنوش برای نمایش «دلتنگی در جنگ»

 

برگزیده بخش نمایشنامه‌نویسی:

هیئت داوران در این بخش با قدردانی از مرتضی شاه‌کرم برای نگارش نمایشنامه‌های «مهندس مین»، «لشکر ۴۱ ثارالله» و «سرباز سردار»، دیپلم افتخار و جایزه این بخش را به محمدجواد زرنوش برای نمایشنامه «دلتنگی در جنگ» اهدا کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند