درخشش آثار حوزه هنری در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر

03:00

آثار شرکت‌کننده تولیدی مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، از میان آثار شرکت‌کننده در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر، شش آلبوم «آوای صحرا»، «دردانه»، «دَریاب و دُریاب»، «چقدر ز خویش دورم»، «ترانه‌های کبود» و «آسوده خاطر» در بخش‌های مختلف این جشنواره موفق به دیپلم افتخار و لوح تقدیر شدند.

در همین رابطه در بیانیه هیئت داوران بخش‌های مختلف سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر آمده است: در بخش اجرای موسیقی نواحی «محمد سلم‌آبادی» برای آلبوم «آوای صحرا» موفق به کسب دیپلم افتخار شده است. همچنین هیئت داوران در همین بخش زنده‌یاد «نورمحمد درپور» را برای آلبوم «دردانه» شایسته دریافت دیپلم افتخار دانست. گفتنی است هر دوی این آلبوم‌ها از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری با همکاری با حوزه هنری خراسان جنوبی هستند.

همین خبر بر اساس نتایج اعلامی هیئت داوران سی‌و‌ششمین جشنواره موسیقی فجر حاکی است: آلبوم‌های «دَریاب و دُریاب» به خوانندگی «هیوا شعبانی» و آهنگ‌سازی «حمید حاصلی» در بخش موسیقی مقامی؛ و «چقدر ز خویش دورم» به خوانندگی «حسین‌علی شاپور» و آهنگسازی «‌احسان عبایی» در بخش موسیقی سنتی؛ از سوی هیئت داوران شایسته تقدیر شناخته شد. همچنین هیئت داوران جشنواره در بخش موسیقی نواحی از آلبو‌م‌ «ترانه‌های کبود» به خوانندگی «حسین نظری» و آهنگ‌سازی «عماد توحیدی» تقدیر کرد.

بر اساس همین خبر در بخش ارکسترال سنتی نیز از آلبوم «‌آسوده خاطر» با خوانندگی «مهدی نظری» و تنظیم «حسین زندی» و «محمد نصرتی» تقدیر شد.

در پایان لازم به تأکید است که یکی از رسالت‌هایی که مرکز موسیقی حوزه هنری از بدو پیدایش و تأسیس، همواره در سیاست‌های کلان خود بدان پایبند بوده، تولید و معرفی آثار فاخر موسیقایی مطابق با آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است. نظر به فرجام چنین مهمی است که این مرکز شرکت در جشنواره موسیقی فجر را که مهم‌ترین اتفاق موسیقایی سال و نمایشگاه سالانه این‌گونه آثار است را برای معرفی چنین آثاری همیشه مدنظر قرار داده است. شرکت در تمامی دوره‌های جشنواره و درخشش فوق‌العاده آثار در همه دوره‌ها، خود مؤید این نکته است که این مرکز نه تنها در هدف‌گذاری درست عمل کرده است، بلکه در رسیدن به این اهداف نیز بسیار موفق بوده است. درخشش آثار حوزه هنری در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر تأکیدی دوباره بر این امر است. مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی ضمن تبریک صمیمانه به برگزیدگان سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر امیدوار است که با همراهی این عزیزان، امیدوار است که نواهای جاودانه این عزیزان هر روز بیشتر از دیروز در سرتاسر ایران اسلامی طنین‌انداز شوق و امید باشد و موفقیت و شادی تمامی هنرمندان اصیل ایران اسلامی را از درگاه حضرت احدیت خواستار است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند