دبیر هنری بخش پوستر وتایپوگرافی چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی معرفی شد

01:330

سید مهدی حسینی به عنوان دبیر هنری بخش پوستر و تایپوگرافی چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی معرفی شد. این سوگواره به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی در دوبخش ملی و بین المللی برگراز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید مهدی حسینی در سن ۲۲ سالگی به عضویت انجمن خوشنویسان ایران در آمده و در سال ۱۳۸۰ عضو انجمن هنرهای تجسمی گردید. زمینه های فعالیت او در گرافیک متعدد می باشد اما به سبب آشنایی و مهارتی که در خوشنویسی داشته است، تایپوگرافی هایش رنگ و بوی دیگری دارند. حسینی سابقه داوری در بسیاری از مسابقات و فراخوان های گرافیکی را دارد و دبیری بخش های پوستر و تایپوگرافی جشنواره های متعدد ملی و بین المللی، برگزاری کارگاه های آموزشی در سطوح بین المللی و ملی بخشی از فعالیت های او در سالهای اخیر است.

موضوعات سوگواره دراین دوره پیرامون اربعین حسینی و با نگاهی هنرمندانه به وقایع تاریخی و اجتماعی و بازتاب توجه امروزی شیعیان و مسلمانان جهان طراحی شده است.

همچنین فراخوان سوگواره دربخش موضوعات اختصاصی بخش پوستر و تایپوگرافی شامل:

۱٫اربعین حسینی: پیوند شیعیان و زمینه ظهور منجی.

۲٫اربعین حسینی: پیوستگی نسل‌ها، خانواده حسینی .

۳٫اربعین حسینی: تبلور محبت و ایثار و مُدارا.

۴٫اربعین حسینی: همبستگی امت مسلمان  .

۵٫اربعین حسینی: ارادت غیر مسلمانان به امام حسین علیه السلام.

گفتنی است چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی آبان ماه ۱۴۰۱ در تهران و ۳۱ استان کشور برگزارخواهد شد. فراخوان سوگواره در بخش های مختلف در سامانه  www.artfest.ir  قابل دسترس می باشد.

انتهای پیام/

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند