داوران مسابقه بین‌المللی «فلسطین تنها نیست» معرفی شدند

02:060

داوران ایرانی مسابقه بین‌المللی پوستر، كارتون و كاریكاتور« فلسطین تنها نیست»  معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این مسابقه كه دبیری آن را سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، بر عهده داشته و در بخش‌های پوستر، کارتون و کاریکاتور برگزار می‌شود، هیئت داوران خود را معرفی كرد.

بنا بر این گزارش، دبیر این مسابقه با اعلام اینكه محمد خزایی، مسعود ضیایی زردخشویی، سید مسعود شجاعی طباطبایی، سعید صادقی و عباس ناصری به‌عنوان هیئت داوران ایرانی این مسابقه، گزینش و معرفی آثار برتر را برعهده دارند گفت: مهلت ارسال آثار تا سی‌ام آذرماه اعلام شده است كه هنوز ارسال آثار برای شركت در این مسابقه بین‌المللی ادامه دارد.

سوابق هیئت داوران

دكتر محمد خزایی

دكتر محمد خزایی دارای مدرك دكترای گرافیك هنر اسلامی دانشگاه بیرمنگام انگلستان ۱۳۷۶ و فوق لیسانس گرافیك دانشگاه تربیت مدرس ایران ۱۳۷۰، استادیار دانشگاه تربیت مدرس و دانشكده هنر و عضو مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری از سال ۱۳۶۲ است.

داوری همایش بین المللی نقاشی جهان اسلام، ترجمه و تألیف كتاب، برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و جمعی در ایران و خارج از كشور و … از افتخارات این هنرمند است.

مسعود ضیایی زردخشویی

مسعود ضیایی زردخشویی کاریکاتوریست است. وی جوایز ملی و بین‌المللی بسیاری از جشنواره‌های داخل و خارج کشور کسب کرده‌ است. ضیایی همچنین موفق به کسب نشان درجه هنری در رشته کاریکاتور از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده ‌است. او همچنین عضو هیئت داوران ده‌ها جشنواره ملی و بین‌المللی بوده ‌است.

وی علاوه بر چاپ کتاب با مجلات طنز و کاریکاتور کیهان کاریکاتور، بچه‌ها گل آقا و چندین روزنامه داخلی همکاری داشته ‌است. او در زمینه کارتون دارای مقالات و مطالب متعددی در سایت‌ها و نشریات تخصصی کاریکاتور است.

سید مسعود شجاعی طباطبایی

وی كه دبیری این مسابقه را برعهده دارد، هم اكنون مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری است. شجاعی فارغ‌التحصیل كارشناسی ارشد رشته گرافیك از دانشگاه تربیت مدرس است و علاوه بر كسب جوایز از ده‌ها جشنواره بین المللی و داخلی، ‌داوری مسابقات بین المللی زیادی را از جمله در كشورهای چین، یونان، تركیه ، سوریه و … بر عهده داشته است.

سعید صادقی

سعید صادقی  ازکاریکاتوریست‌های به نام کشورمان است که موفق به کسب صدها جایزه كشوری و بین المللی و از جمله جوایزی از جشنواره‌های وردپرس کارتون ۲۰۱۳ پرتغال، جشنواره بین‌المللی کارتون غزه ۲۰۱۴ و جایزه کارتون ازمیر ترکیه و… شده است.

عباس ناصری

این هنرمند كارتونیست كه همكاری با خبرگزاری‌ها و مطبوعات مختلف كشوری را در سابقه خود دارد، برنده ده‌ها جایزه بین‌المللی در جشنواره‌های مختلف ایران، چین، تركیه، رومانی، روسیه، كره جنوبی و …شده است و همچنین داوری در جشنواره‌های نروژ، تركیه و جشنواره‌های كشوری و استانی و … را بر عهده داشته است.

جوایز برگزیدگان

در این مسابقه ترکیب داوری به صورت بین‌المللی است و هیئت داوران ایرانی به همراه داوران خارجی، گزینش آثار را انجام می‌دهند، جوایز در هر بخش دو هزار، هزار و پانصد و هزار یورو برای نفرات اول تا سوم است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند