داوران سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی معرفی شدند

02:0040

داوران بخش‌های چهارگانه «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» معرفی شدند. علاقه‌مندان به شرکت در این سوگواره که هر ساله با هدف تکریم شهدای گرانقدر کربلا و ارائه هنرمندانه مفاهیم عاشورایی از سوی حوزه هنری برگزار می‌شود می‌توانند آثار خود را تا نیمه شهریورماه به دبیرخانه ارسال کنند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هنرمندان سراسر کشور برای شرکت در «سیزدهمین سوگواره عاشورایی»، می‌توانند آثار هنری خود را در ۴ بخش طراحی پوستر، تصویرسازی، نقاشی‌خط و عکاسی به دبیرخانه این سوگواره ارسال کنند.

دوازده داور، آثار سیزدهمین سوگواره را ارزیابی می‌کنند

بنا بر این گزارش، در بخش پوستر دکتر محمدخزایی، مسعود نجابتی و سید حسن موسی‌زاده به عنوان داور معرفی شدند، داوران بخش تصویرسازی نیز سید حمید شریفی، سعید رزاقی و محمدرضا دوست‌محمدی هستند.

آثار بخش نقاشی‌خط را جلیل رسولی، عذرا عقیقی بخشایشی و دکتر صداقت جباری داوری خواهند کرد و داوران معرفی شده برای بخش عکاسی نیز فرهاد سلیمانی، یدالله عبدی و رئوف محسنی هستند.

موضوعات آثار:

بر اساس فراخوان اعلام شده، در بخش طراحی پوستر، آثار ارسالی باید در موضوعات «تبیین شخصیت امام حسین (ع )» و «امام حسین (ع) در کلام دیگران» تولید شده باشد.

موضوعات بخش تصویرسازی نیز به شخصیت حضرت رباب (س) و حضرت مسلم بن عقیل (ع) اختصاص دارد.

در بخش نقاشی‌خط، هنرمندان می‌توانند با استفاده از مجموعه اشعار ترکیب‌بند محتشم کاشانی، آثار خود را بر روی بوم خلق کرده و طبق موارد ذکر شده در فراخوان، جهت ارسال اقدام کنند.

هنرمندان عکاس نیز می‌توانند با ارسال عکس‌های خود به سه صورت – تک عکس، مجموعه عکس و فوتوکلیپ- در این رویداد هنری و فرهنگی شرکت کنند.

در این بخش، موضوعات عکاسی باید به مراسم عزاداری امام حسین (ع) و نمادهای عاشورایی در دوران کرونا در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، منازل، شهرها و روستاها، روضه‌های خانگی، مواسات و کمک‌ها و نذورات مردمی اختصاص یافته باشد.

بنا بر این گزارش، علاقه‌مندان به شرکت در این سوگواره می‌توانند برای ثبت‌نام، تکمیل فرم شرکت، دریافت کد رهگیری و اطلاع از چگونگی ارسال آثار و تقویم برگزاری به سایت artfest.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند