داستان‌نویسان قمی در شب یلدا برای مردم داستان می‌خوانند

01:250

هم زمان با شب یلدا، ویدئوی داستان‌خوانی نویسندگان قمی که توسط باشگاه نویسندگی حوزه هنری قم تهیه شده است در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، چنانچه رسم دیرین ایرانیان، داستان‌خوانی و شعرخوانی در طولانی‌ترین شب سال بوده، باشگاه داستان حوزه هنری قم در آستانه شب یلدا اقدام به تهیه و تولید سه ویدئو از داستان‌خوانی نویسندگان قمی با موضوع شب یلدا کردهاست.

در این ویدئوها مبینا فلاح داستان «لبوی سرخ»، رویا حسینی داستان «آش یلدا» و فهیمه شاکری مهر داستان «یادگاری یلدا» را برای مخاطبان خوانده‌اند.

علاقه‌مندان داستان می‌توانند با اختصاص زمانی در حدود 10 دقیقه هر یک از داستان‌های یلدایی نویسندگان جوان قمی را با صدا و تصویر نویسنده بشنوند و ببینند، برای این کار می‌توانند هم‌اکنون به صفحه اینستاگرامی داستان قم t.me/dastanqom  مراجعه کنند.

شایان ذکر است که مدتی است حوزه هنری استان قم فعالیت‌های خود در حوزه داستان را تحت عنوان باشگاه داستان و با حمایت و همکاری داستان‌نویسان استان سامان داده و ارائه می‌کند.

این باشگاه علاوه بر تلاش برای جذب علاقه‌مندان به داستان با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و حمایت از فعالیت‌های داستانی، ‌برای ترویج داستان‌خوانی در میام عموم مخاطبان اقدام به تولید آثار و داستان‌هایی به مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی و انتشار آنها در شبکه‌های اجتماعی می‌کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند