دادمان: مردمی کردن هنر انقلاب از اهداف حوزه هنری است

03:520

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، مردمی کردن هنر انقلاب اسلامی را از مهم‌ترین اهداف این نهاد دانست و گفت: در همین راستا تلاش می‌شود تا مراکز فرهنگی و هنری به محلی برای حضور مردم، کشف استعدادها و تولید آثار فاخر هنری تبدیل شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدمهدی دادمان روز سه‌شنبه ۴ خردادماه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد بیان کرد: حوزه هنری یک نهاد انقلابی خودجوش است تا زمینه لازم را برای بروز و ظهور استعدادهای خلاق انقلابی فراهم کند.

وی، حوزه اندیشه و فرهنگ و هنر انقلابی را فلسفه شکل‌گیری حوزه هنری دانست و گفت: تلاش شده تا از این طریق جریان‌های فکری، فرهنگی و هنری انقلابی را در کشور شکل دهیم تا بر اساس آن بتوان تولیدات فاخر و ارزشی در راستای اهداف و آرمان انقلاب اسلامی تهیه کرد.

دادمان به مقایسه فرهنگ و هنر کشور در سال‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: فرهنگ و هنر به برکت انقلاب اسلامی از رشد و شکوفایی خوبی در سال‌های پس از انقلاب اسلامی برخوردار شده است، اما همچنان کارهای ناتمام و بر زمین مانده بسیاری وجود دارد که با کمک جوانان خوش‌فکر و با استعداد می‌توان آن را به خوبی عملیاتی کرد.

رئیس حوزه هنری، گسترش فرهنگ و هنر در تمامی مناطق کشور را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی در جای جای کشور ظرفیت‌های فرهنگی و هنری خوبی شکل گرفته و جوانان اهل فکر و خوش استعداد زمینه بروز و ظهور استعدادهای خود را پیدا کرده‌اند.

دادمان در ادامه توجه به استان‌ها را از دیگر برنامه‌های حوزه هنری برشمرد و اظهار داشت: حوزه‌ هنری استان‌ها نیاز به حمایت از بُعد نرم‌افزاری، فکری و انسانی دارند و این موضوع در دستور کار مرکز قرار دارد.

وی با بیان اینکه به اقتضائات هر یک از استان‌ها در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری باید توجه شود، خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی‌های انجام شده حاکی از آن است که استان‌ها در سال‌های گذشته کمتر مورد توجه قرار می‌گرفتند و در این خصوص نیاز به تحول اساسی داریم.

گفتنی است، افتتاح پردیس سینمایی شهرکرد، دیدار با خانواده شهید مدافع حرم، نشست با کارکنان حوزه هنری و نشست با هنرمندان، از دیگر برنامه‌های سفر روز سه‌شنبه رئیس حوزه هنری به چهارمحال و بختیاری بود.

جامعه مستعد پذیرش آثار فاخر و پرمحتوا است

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: مردم به آثار هنری بامحتوا و غنی گرایش دارند و وظیفه نهادهای انقلابی نظیر حوزه هنری است که به این مطالبه و ذائقه مردم به خوبی پاسخ دهند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نیز در دیدار با رئیس حوزه هنری با تأکید بر پرداختن به هنر انقلابی اظهار داشت: مردم کشور نیز بارها نشان داده‌اند که طرفدار هنر و فرهنگ انقلابی هستند.

وی ادامه داد: ذات انقلاب اسلامی، یک ذات پر از استعداد است که باید زمینه بروز این استعدادها را فراهم کرد، از این رو رسالت مهمی بر عهده حوزه هنری است.

نکونام با تأکید بر آسیب‌شناسی فعالیت‌ها، تصریح کرد: اگر چه کارهای ارزشمندی تاکنون در حوزه فرهنگ و هنر انجام شده، اما انتظار می‌رود نهادهای انقلابی در این خصوص بیش از پیش تلاش کنند و اقدامات موثرتری انجام دهند.

امام جمعه شهرکرد توجه به منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و هنر را از دیگر ضروریات برنامه‌های حوزه هنری برشمرد و اظهار داشت: هر زمان منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری به خوبی پیگیری شده است در همان مورد موفق عمل کرده‌ایم و به نتایج خوبی دست یافته‌ایم.

نکونام حمایت از استان‌ها در خصوص تجهیزات و امکانات را از دیگر امور ضروری دانست و گفت: جامعه مستعد پذیرش آثار فاخر و پرمحتوا است، از همین رو باید امکانات و تجهیزات بیشتری در اختیار نهادهای انقلابی قرار داده شود تا بتوانند آثار غنی و فاخری به مردم عرضه کنند.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از کارهای فرهنگی و هنری هنور روی زمین مانده است و می‌طلبد تا نهادهای انقلابی در این خصوص با اتکاء به جوانان نخبه و استعداد کارهای ناتمام را به هدف برسانند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند